Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne

34 Komentarze
6 Zdjęć
Sobota, 02-02-2013

Ponad 20 lat kampanii wreszcie przyniosło skutek – 11 marca 2013 roku Unia Europejska ma ogłosić zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach (dowiedz się które firmy wciąż testują!), a co za tym idzie także import i sprzedaż takich produktów.

Zakaz dotyczy wszystkich rodzajów kosmetyków, od mydeł, poprzez kosmetyki kolorowe, na pastach do zębów kończąc. Jedną z marek, która od lat lobbowała za wprowadzeniem takiego przepisu była The Body Shop. Dzień 11 marca będzie świętować więc wraz z organizacją Cruelty Free International, przygotowując różne imprezy i pamiątki na cześć sukcesu. Jest to także sygnał poparcia dla piękna wolnego od okrucieństwa, wysyłany w kierunku krajów takich jak Chiny, które wciąż wymagają testowania kosmetyków na zwierzętach.

Michelle Thew, Executive Chief z Cruelty Free International, powiedział: "To jest naprawdę historyczne wydarzenie i kulminacja ponad 20 lat kampanii. Teraz zastosujemy naszą determinację i wizję na arenie międzynarodowej w celu zapewnienia, że reszta świata również wprowadzi taki zakaz” .

Wprowadzenie zakazu planowane było już na rok 2009, jednak zostało odłożone by umożliwić firmom kosmetycznym dostosowanie nowych procedur testów. Jednakże komisarz ds. zdrowia i polityki konsumenckiej, Tonio Borg, potwierdził w niedawnym liście, że zakaz powinien zostać wdrożony jak najszybciej: "Uważam, że zakaz powinien wejść w życie w marcu 2013, tuż po podjęciu decyzji przez Parlament i Europejski. Nie jest planowane odroczenie lub odstępstwo od zakazu. Ta decyzja oznacza również, że musimy zwiększyć nasze wysiłki w rozwoju, zatwierdzaniu i przyjmowaniu metod alternatywnych oraz międzynarodowego uznania tych metod".


Źródło: PRnewswire

AG

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne

Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach

 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach – to już pewne
 • Pn., 04-02-2013 Paula
  Gość (Niedz., 03-02-2013) napisał:

  Paula (Niedz., 03-02-2013) napisał:

  do pseudonim

  Ale jak możesz z czystym sumieniem smarować się latem kremem z filtrami skoro wiesz jak te zwierzęta cierpią ? skoro wiesz że ich ciałka są wystawiane na lampy, które je topią ? przecież nie można się na to godzić !

  pewnie, lepiej w ogóle się nie smarować i później mieć raka skóry....  tyle że bardzo często rak skóry dotyka ludzi w wyniku reakcji kosmetyku z filtrami z promieniami, więc się nie wypowiadaj na tematy które są Tobie obce, głuptasku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-02-2013 Paula
  Do pseudonim:


  nie jestem żadną dziwną weganką ale proszę Cię, nie porównuj olejków i kremów z sercem, chyba że są Tobie równie niezbędne do egzystencji co owy mięsień, seriously ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-02-2013 Gość
  Gość (Sob., 02-02-2013) napisał:  Ludzie ale jesteście slepi i zapatrzeni w siebie ! Juz dość wiedzy posiedliśmy dzięki testowaniu na zwierzętach, czas ograniczyć ich cierpienie i zacząć zyć zgodnie z naturą.  dosc wiedzy? to jest dopiero slepe zapatrzenie.

  nauka idzie ciagle do przodu, rowniez w przemysle kosmetycznym. ciagle wymyslane sa nowe rozwiazania.
  jak ich nie przetestuja na zwierzetach, to je beda testowac 'teoretycznie' i pozostanie miec nadzieje, ze nie beda ludziom szkodzic.

  chcesz zyc zgodnie z natura?
  ok, nie uzywac pasty do zebow, mydla i tego typu rzeczy. nawet jesli nie sa testowane na zwierzetach to fabryki zanieczyszczaja naturalne srodowisko i przy okazji wybijaja zwierzeta.
  pasty w plastikowych opakowaniach, myslisz, ze jak powstaja te opakowania, rosna na krzaczkach?

  chcesz, zeby ludzie zyli zgodnie z natura to zacznij od siebie.
  i pamietaj, ze plastik na klawisze w twoim komputerze nie ma nic wspolnego z natura.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 05-02-2013 Gość
  w końcu!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-02-2013 Gość
  Kosmetyki testowane na zwierzętach są najlepszej jakości. Nie obchodzą mnie los zwierzątek kiedy do użyciu jakiegoś specyfiku moja twarz będzie spuchnięta.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-02-2013 Gość
  wychodowali juz sztuczna skore ludzka to na niej moga testowac a od zwierzat wara zjeby!!!! wszystkie te kremy to o kant d*py rozbic nasmarujcie sie oliwka i cera jak marzenie a nie 10000 syfow wcierac w skore zeby miec raka i inne syfy -myslcie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 07-02-2013 kjt
  Gość (Sob., 02-02-2013) napisał:

  Gość (Sob., 02-02-2013) napisał:

  pseudonim (Sob., 02-02-2013) napisał:

  Ciekaw jestem o jakiej alternatywie mowa. Na podstawie budowy stosowanych związków można tylko przewidzieć ew. działanie. Swoją drogą, czy to nie dziwne, że komisarz ds. zdrowia i pk jest za rozwiązaniem mniej zdrowym dla konsumenta? Jego stanowisko w tej sprawie powinno być odmienne od stanowiska etyków.

  zakaz testów na zwierzętach jest mniej zdrowym rozwiązaniem dla konsumenta? Chyba sobie żarty robisz.  no lepiej zeby na ludziach testowano. później grzybice, rak i inne powikłania, za które wszyscy podatnicy bedą musieli płacić. wiem ze to okrutne, ale powinno się wybierać rozwiązania, które przynoszą jak najmniej szkód, zwłaszcza LUDZIOM!  LUDZIOM! katolicka ciemnota, idz chroc zarodki idioto
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 07-02-2013 pffffffffffl
  Przecież w tych testach nigdy nie chodziło o jakąś większą skuteczność, tylko o PIENIĄDZE! Alternatywne metody są droższe niż zakup kilku królików/pozyskanie bezdomnych kotów ze schroniska.
  Alternatywne badania są równie skuteczne jak nie skuteczniejsze, bo nasze organizmy różnią się od zwierzęcych.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 odbierzvat@wp.pl
  Kosmetyki marki ARTISTRY i suplementy NUTRILITE produkowane przez AMWAY nie sa testowane na zwierzatach i sa w pelni naturalne. Wiecej info na maila.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 08-02-2013 Gość
  Durne gimnazjalistki bronia 'zwierzuntek' , tfu !
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4