Warto zobaczyć: "Kafka tańczy" w Teatrze Żydowskim

-3 Komentarze
6 Zdjęć
Sobota, 29-06-2013

Tuż przed przerwą wakacyjną, już na zakończenie sezonu zespół Teatru Żydowskiego przygotował jeszcze jedną premierę.

Spektakl "Kafka tańczy" powstał na podstawie dramatu, który napisał Timothy Daly, a wyreżyserował Lech Mackiewicz. Autora dramatu zainspirowały listy Franza Kafki do Felicji Bauer. Ich znajomość była krótka, ale bardzo burzliwa. To sztuka o artyście, który stara się tworzyć, ale jednocześnie być blisko codziennych problemów. Sztuka czy życie? Zmagania twórcy z rzeczywistością pokazane są z dużą dawką humoru, jednak od początku wiadomo, że happy endu nie będzie. Romans Felicji Bauer i Franza Kafki musi się skończyć.

Sztuka była grana na wielu scenach, m.in. w Australii, Francji, Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, rolą panny młodej w "Kafka Dances" debiutowała Kate Blanchett na scenie Sydney Theater Company i otrzymała za nią prestiżową australijską nagrodę teatralną dla debiutantki. W Teatrze Żydowskim  w tej roli wystąpi Małgorzata Trybalska. Franza Kafkę zagra zaś Piotr Sierecki.

Spektakl trwa dwie godziny i dwadzieścia minut (z przerwą). Premiera 28 czerwca.

Więcej informacji TU

DG

Warto zobaczyć:

J. Przybyłowska (Julia Kafka), P. Sierecki (Franz Kafka), M. Węglarski (Herman Kafka), K. Post (Otla) i M. Trybalska (Felicja) fot. Adam Hanuszkiewicz

  • Warto zobaczyć:
  • Warto zobaczyć:
  • Warto zobaczyć:
  • Warto zobaczyć:
  • Warto zobaczyć:
  • Warto zobaczyć: