Wakacje na Korsyce

25 Komentarzy
3 Zdjęcia
Sobota, 29-07-2006

Wakacje na Korsyce

Korsyka to część Francji, a jej bardzo dogodne położenie na Morzu Śródziemnym, niedaleko Włoch, sprawia, że wiele osób decyduje się na jej odwiedzenie. Gorący klimat, niezwykła regionalna kultura i mnogość atrakcji gwarantują niezapomniany urlop.

Wakacje na Korsyce
Wakacje na Korsyce

Korsyka urzeka swoją nieraz dziką naturą i niemal rajskimi widokami. Jednocześnie leży w Europie, nie trzeba więc odbywać długich, męczących podróży i przechodzić aklimatyzacji. Po przyjeździe od razu można wskoczyć do morza lub wyciągnąć się na plaży. A tym bardziej aktywnym wyspa oferuje ogromne możliwości uprawiania sportów, także ekstremalnych - skoki na spadochronie, wspinaczka, obozy przetrwania i wszystkie możliwe sporty wodne. Przydatne informacje na stronie www.altore.com.

Jeżeli chcemy spędzić prawdziwie wyjątkowe wakacje, najlepiej zarezerwować sobie jedną z miejscowych willi. Kilkaset metrów kwadratowych powierzchni, gustownie urządzone pokoje, a przede wszystkim taras z basenem z przepięknym widokiem na całą okolicę pozwolą odpocząć od codziennych zmartwień. Nam najbardziej podobały się te dwie lokalizacje:

www.immodelta.com/Punta-Oro/prod-02x02x01_139MPO_LocV/Punta-Oro.html

www.jmlvillas.com/villa/487

Można także wynająć większy dom - dla całej rodziny:

http://www.porticcio-leslocations.com/Villa%20Pietrosella/pietrosella.htm

WaterBoy

 • Sob., 29-07-2006 gość
  a jaka jest cena takiego pobytu tygodniowego z dojazdemi??:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 29-07-2006 gość
  zwiedziłem całą wyspę, nawet wlazłem na Mt. Cinto... kiedys tam zamieszkam na stałe...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 29-07-2006 gość
  a ja wyjeżdżam na Korsyke 4 sierpnia i baaaardzo sie cieszę:-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 29-07-2006 MIKO hCA
  Wiecie co? Byłem w Cannes, w Nicei i w takich właśnie miastach lazurowego wybrzeża. W cale mi nie zaimponowały. Są tam po prostu ciekawe miejsca, krajobraz jest taki... dziwny... W sumie to zależy od gustu, ale ja tam nigdy nie zamieszkam. Dlaczego? Bo się jakoś tak boję tych spadzistych wybrzeż. Po pierwsze, jest dużo hałasu, bo cały hałas unosi się w górę, a na dole są główne arterie. Monaco jest podobne. Niby wszystko takie bogate, a jednak takie brzydkie. Tylko poszczególne budynki robią wrażenie. Reszta jest po prostu droga. A to tylko i wyłącznie za sprawą prestiżu i głupoty ludzkiej. Jedyne, co mnie zaszokowało, to jachty, jakich nigdy nie widziałem wcześniej, nawet w internecie. Ogromne, kilkakrotnie razy większe od domów jednorodzinnych. Stojąc obok siebie w porcie powodowały u mnie szok.

  Cały krajobraz jest nawet nawet, a nawet bardziej, niż nawet. Ale budynki to ochyda. Nawet hotel Hilton w Cannes nie jest fajny, jak myślałem. Wszedłem do środka, i nic ciekawego mi się nie pojawiło przed oczami.

  Samochody też w większości przeciętne. Raz na dziesięć zdarza się jakiś bogaty. To i tak dużo, wiem, ale wymagałem więcej. :D

  Korsyka? Nie byłem, ale będę.

  Mieszkając w Warszawie widziałem do pory odwiedzenia tych miejsc tylko jedną palmę. I to sztuczną, która jest ochydna w porównaniu z prawdziwymi. One też mi się bardzo podobały.

  I tak polskie Tatry są najpiękniejsze, a także Bieszczady. To jest zupełnie inny klimat. Klimat swobody, wolności, zapomnienia, poczucia piękna życia. A będąc na południu wszystko wydawało mi się takie odchęcające. Było to uczucie, które mi mówiło, że tylko głupcy tam mieszkają.

  Tylu ludziom podobają się takie obrazy, jak te na zdjęciach tutaj. A mi to nie imponuje, powtarzam. Nie wiem czemu. A tak bardzo bym chciał, żeby mi imponowały. Jednak tak się nie dzieje. I myślę, że nigdy tak nie będzie.

  Bogatość ma wielki minus - dążysz za prestiżem i sławą. Nie szukasz żadnych wartości w życiu, nie odkrywasz samego siebie. Nie odnajdziesz swojego umysłu.

  To tyle miałem Wam do zakomunikowania. Bądźcie pozdrowieni!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-07-2006 włoszka:)
  Ja polecam na wakacyjny wypoczynek sliczna miejscowosc na Morzu Tyrrenskim-Punta Ala.Jest rownie pieknie jak na Korsyce(morze,góry,plaże) i chyba blizej.Wrazenia z takich miejsc są niesamowite.:-))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-07-2006 gość
  bylem, bez rewelacji, prakytcznie tak samo jak w grecji, czy we wloszech ...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-07-2006 agulka
  musze przyznac ze Korsyka to przepiekne miejsce ale chyba bardziej podobalo mi sie na Rodos albo na Riwierze Tureckiej .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 30-07-2006 MIKO hCA
  Całe to piękno jest wymyślone przez ludzi. Najlepsze klimaty, to Hawaje, albo zwykłe oceany czy góry. To całe "halo" spowodowane jest tym, że mieszkają tam bogaci ludzie. I dlatego tak się tym wszystkim ekscytują. Byłem wa takich miejscach i miałem gdzieś bogactwo, podziwiałem tylko naturę. Ale nie jest to dobre miejsce na zamieszkanie, zapewniam.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 01-08-2006 gość cozienny
  krajobrazy piekne kobiety lekko ubrane,pieniadze beda dobrze wydane.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-03-2007 gość
  C'est magniefice, uwielbiam ta wyspe. To moj maly raj na ziemi..
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3