W Warszawie zamówisz warzywa z dostawą prosto do domu

19 Komentarzy
12 Zdjęć
Wtorek, 30-10-2012

Zdrowy styl życia to sporo wyrzeczeń. Weźmy pod uwagę chociażby zakupy świeżych warzyw i owoców – te z marketów może i wyglądają ładnie, ale najczęściej są kompletnie bez smaku, z kolei lokalnych rynków warzywnych jest coraz mniej, a żeby coś na nich zdobyć trzeba się zrywać w środku tygodnia, bardzo wcześnie rano – nie każdy pracujący może sobie na to pozwolić.

Ktoś jednak wpadł na pomysł stworzenia „warzywnej poczty”. Jak to działa? Składasz zamówienie, a skrzynka lub kosz warzyw z ekologicznych upraw lokalnych rolników trafia prosto do Twojego domu. To, co się w nim znajduje to najczęściej sezonowe warzywa i owoce, jaja, pieczywo, czasem przetwory. Wszystko jednak zależy od wybranego dostawcy, niektórzy jako urozmaicenie wraz ze swoimi produktami podsuwają ciekawe przepisy na ich wykorzystanie.

Przykładowo Waw.rzywniak dostarcza swoje skrzynki do mieszkańców Saskiej Kępy, Mokotowa i Śródmieścia, w każdej solidna porcja 8 rodzajów sezonowych warzyw i owoców, jesienią będą to śliwki, gruszki, jabłka, dynia, pomidory, fasolka szparagowa, sałata, ziemniaki, cebula.. Cena skrzynki to 30 zł.

Vegebox to kilka zestawów do wyboru w cenach 75 – 165 zł, a także możliwość skomponowania własnego. Bonus to pieczywo z biopiekarni. W granicach Warszawy, przy zamówieniu powyżej 100 zł dostawa jest gratis.

Warzywa4city.pl raz w tygodniu dostarcza swoje kosze. Ich zawartość to warzywa, zioła i owoce w koszyku pochodzą z dwóch sprawdzonych gospodarstw rolnych oddalonych od Warszawy o niespełna 100 km. Zamówienia składa się mailowo lub przez profil na Facebooku, a kosz dostarczany jest w umówione miejsce na terenie Warszawy i okolic. 

Inne, podobne inicjatywy to sklepznatury.pl, czy odrolnika.pl, a dosłownie z dnia na dzień powstaje ich coraz więcej. Mówi się o nich, że to sposób na ratowanie polskiego rolnictwa i zmianę nawyków żywieniowych społeczeństwa. Dla „roślinożerców” natomiast to wygodne rozwiązanie, a poza tym można się poczuć bardzo dopieszczonym. A Wy, próbowaliście?

AG

 • Pn., 29-10-2012 Gość
  czym Wy się podniecacie ?? przecież to kilka umytych i zapakowanych warzyw o wartości kilku, kilkunastu złotych, za które płacicie kilkadziesiąt zł. Nie masz czasu pójść do sklepu ??? nie Ty nie umiesz sobie tego czasu zorganizować!!!! dajesz się naciągać
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  Mam nadzieję, że w Gdańsku też się pojawi taka usługa. Chętnie skorzystam, już teraz kupuję owoce od Pana, który przywozi je co sobotę latem na osiedle.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 30-10-2012 Gość
  Mieszkam w Chicago i bardzo czesto korzystam z takich uslug.Dodam, ze ceny maja nizsze niz w wielu warzywniakach. Maja tez produkty inne np. mieso.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 30-10-2012 hirek
  Jest wygodniej a nie daję się oszukiwać . kazdy musi pracować i zarabiać. tak wygląda zdrowe społeczeństwo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-10-2012 acidburn
  a u mnie na ryneczku za 15 zł :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 31-10-2012 lil
  I tak każdy właściciel takiego sklepu pojedzie na podwarszawskie bronisze (giełda kwiatowa, warzywna) i tam zamówi towar :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-11-2012 potencjalna klientka
  Dobrze wiedzieć o tych koszyczkach, ale widzę, że chyba muszę mieć konto na Facebooku zeby móc zostać klientką. Wkurcza mnie cos takiego, Facebook i facebook! Ok, nikt nikomu nie broni mieć tam konta, ale ja nie chcę!!! Szkoda że niektóre firmy nakręcają biznes facebookowi. Trudno, będę korzystać z tych opcji, gdzie jest normalna strona.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 20-11-2012 ECO CUD???
  Teraz to trzeba specjalnie zamawiac eko produkty, zeby jesc normalna zywnosc. 25 lat temu mozna je bylo kupic na byle bazarze....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 12-02-2013 Mania
  A słyszeliście o ekologicznych czerwonych pomarańczach z Sycylii? ecomania.com.pl
  Odpowiedz Zgłoś
1 2