W Korei Północnej fryzury narzuca reżim

20 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 27-02-2013

Władze jednego z najbardziej restrykcyjnych państw świata (zobacz też: Kraje, do których najtrudniej się dostać ) oficjalnie zatwierdziły 28 uczesań, które obowiązują w Korei Północnej . Panie mogą wybierać spośród 18 fryzur a panowie mają do dyspozycji 10.

Proponowane stylizacje nie mają oczywiście nic wspólnego z obowiązującymi trendami, są za to wygodne, poprawne i zgodne z duchem komunizmu walczącego z niezdrowymi przejawami konsumpcjonizmu.

Tablice ze zdjęciami modelek i modeli zwisły w każdym salonie fryzjerskim w kraju. Przypominają one uczesania rodem z lat 80. i 90. Widoczne cienowanie, żele usztywniające włosy, trwała czy loki u pań nie wchodzą w grę.

Preferowana długość to tuż za uchem albo kosmyki, które kończą się w okolicach ramion oraz dyskretne grzywki nie zasłaniające jednak całego czoła. Inne cięcie i uczesanie przynależy pannie i mężatce. Kobiety niezamężne mają wyglądać skromnie, nie zwracać na siebie uwagi. Po ślubie natomiast mogą pozwolić sobie na odrobinę ''szaleństwa'' co oznacza np. delikatne modelowanie włosów.

Trendy męskich uczesań wyznacza armia. Włosy młodych mężczyzn to maksymalnie 5 cm długości , podcinane co 15 dni. Z upływem wieku mogą one sięgać 7 cm.

Nikt jednak nie ma prawa nosić takiej fryzury jak obecnie panujący władca Kim Dzong un, który czesze się w charakterystyczny sposób z przedziałkiem.

EM

W Korei Północnej fryzury narzuca reżim

W Korei Północnej fryzury narzuca reżim

 • W Korei Północnej fryzury narzuca reżim
 • W Korei Północnej fryzury narzuca reżim
 • W Korei Północnej fryzury narzuca reżim
 • W Korei Północnej fryzury narzuca reżim
 • Śr., 27-02-2013 Gość
  .....nam narzucają co innego , co dziennie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-02-2013 gość
  wy najlepiej wiecie prawda, nie to że korea północna to kraj objęty dyktaturą a dzieci w przedszkolu śpiewają już piosenki o kolejnym przywódcy, także ustrój sprał im mózgi, jak ktoś się nie podporządkowuje to do obozu pracy i nara; ludzie ogarnijcie się korea północna to nie gangnam style, tylko bezwzględny reżim. poza tym, o tym pisały także inne portale informacyjne, więc to prawda.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-02-2013 Gość
  jebany skurwiel pierdolony mongoł!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-02-2013 ja abo co
  Ciekawe dlaczego niektórzy wątpią że to prawda. Byliście w Korei Płn czy jak że tak się orientujecie co jest tam prawdą a co nie?
  Rzeczywistość w tym nieszczęsnym kraju przebija każdą fantastykę a ludzie tam żyją jak na innej planecie i nie mają pojęcia jak się żyje w innych krajach.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-02-2013 tępiciel głupoty
  Jak zwykle w większości komentarze wypisują odmóżdżone gimbusy które o Korei Północnej i reżimie tam panującym mają takie samo pojęcie jak o fizyce kwantowej czyli żadne ale najwięcej się mądrzą. A wysłać by ich na wakacje do krainy Kimów to by poznali na własnej skórze jak tam jest "cudownie". Jakby zaczęli po powrocie opowiadać o swoich przeżyciach i nikt by im nie uwierzył to by dopiero sie przekonali na jakim zakłamanym świecie żyją.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-02-2013 lalala
  Kris Sen (Śr., 27-02-2013) napisał:

  a łysi jak się mają czesać? Z przedziałkiem, czy bez?


  Mają założyć perukę, bez przedziałku
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-02-2013 Gość
  gość (Śr., 27-02-2013) napisał:

  wy najlepiej wiecie prawda, nie to że korea północna to kraj objęty dyktaturą a dzieci w przedszkolu śpiewają już piosenki o kolejnym przywódcy, także ustrój sprał im mózgi, jak ktoś się nie podporządkowuje to do obozu pracy i nara; ludzie ogarnijcie się korea północna to nie gangnam style, tylko bezwzględny reżim. poza tym, o tym pisały także inne portale informacyjne, więc to prawda.  "inne portale" to rzeczywiscie wiarygodne zrodlo, twoj argument mnie powalil:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 03-03-2013 dżony
  prawdziwy dyktator mody :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-03-2013 Gość
  powaleni są
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 19-03-2013 Gość
  Jesli o mnie chodzi to jak bym nie blagala zawsze obetna mnie jak nr 1 na tablicy. Nota bene nie wierze w to! Wiem, ze kraj jest wysoce nieprzyjazny dla swoich obywateli, ale do fryzur sie pewnie nie wtraca.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2