Trend: Ślub on-line na żywo

1 Komentarz
8 Zdjęć
Piątek, 14-09-2012

Ślub transmitowany na żywo do niedawna był przywilejem osób bardzo medialnych, jak Wiliam i Kate. Ale internet daje takie możliwości wszystkim parom. Ostatnio do usług fotografa oraz kamerzysty dołącza się jeszcze jedną: transmisję ślubu w sieci. Zwykle kierowana do domów weselnych i urzędów stanu cywilnego, polskiego rynku jeszcze nie zawojowała. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Wszystko wskazuje na to, że na targach ślubnych obok salonów mody i fotografów reklamować się będą firmy zajmujące się transmisjami on-line. Pierwsze już działają na rynku, jedną z nich jest warszawska Wersmedia. „Zarejestrujemy kamerą najważniejsze fragmenty ślubu, relację na żywo zaczniemy w domu weselnym od momentu przyjazdu Państwa Młodych, i o określonej porze odtworzymy przebieg ślubu dla widzów w internecie” - reklamują swoje usługi.

W ramach relacji na żywo można zamówić także... chat on-line pozwalający składanie życzeń nowożeńcom, a z drugiej strony - pozdrowienia i podziękowania młodej pary kierowane do tych, którzy nie mogli zjawić się na ceremonii. Takie transmisje on-line przeznaczone są przede wszystkim dla krewnych oraz przyjaciół nowożeńców, którzy na ślub nie przybyli ze względu na dużą odległość czy zły stan zdrowia. Na usłudze korzysta również młoda para - rozwija listę gości bez ponoszenia dodatkowych kosztów (poza samą usługą wycenianą zazwyczaj na kilkaset złotych).

Transmisją ślubów on-line zajmują się głównie firmy oferujące pomoc w zakresie filmowania zaślubin i wesel oraz organizowania wideokonferencji. Innowacje docierają także do polskich urzędów. Przykładowo w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kołobrzegu zamontowano kamerę oraz mikrofon, a pary otrzymują link do takiej transmisji. Usługa póki co się nie przyjęła, jednak zainteresowanie nią zdaje się być tylko kwestią czasu.

Ale każdy medal ma dwie strony, za zaproszenie zwyczajowo wysyła się prezent, a ten raczej nie dotrze do świeżo poślubionych inaczej jak za pomocą tradycyjnej poczty czy firmy kurierskiej. Czy śluby on-line przyjmą się w Polsce? Zdecydowalibyście się na taką transmisję?

Firmy zajmujące się transmisjami ślubnymi:

Wersmedia (Warszawa)
HDD STUDIO (Warszawa) Wesele Live (Białystok)
Domel.tv (Nowa Sól)
MagicCam.pl (Lublin)

MM