Ślub to duże organizacyjnie przedsięwzięcie dla młodej pary. Ale również goście muszą się do niego przygotować. I mowa tu nie o zakupie nowej sukienki, krawata czy butów, ale wyborze prezentu dla nowożeńców. Jeżeli nie ma bowiem listy prezentów, albo goście chcą wykazać się kreatywnością, powinni dobrze przemyśleć swój zakup.
Pisaliśmy już o najgorszych ślubnych prezentach, teraz wobec tego kilka pomysłów na te udane.
1. Pieniądze
Tutaj trudno się pomylić. Pieniądz to pieniądz, zawsze można go wymienić na wymarzony prezent. Cała trudność w tym przypadku polega na tym, żeby dać odpowiednią kwotę i gustownie ją wręczyć. Za mało, za dużo – to pytania bardzo indywidualne, trudno doradzić. Ogólnie przyjęło się zasadę, że daje się nie mniej niż para młoda wydała na gościa. Można też wykazać się kreatywnością przy wręczaniu pieniędzy i pomysłowo je opakować, zamiast standardowo wkładać do koperty.
2. Prezent grupowy - coś do domu
Bardzo dobry, bo praktyczny prezent. Można złożyć się z grupą przyjaciół i zakupić dla pary młodej wymarzoną wannę rogową do nowej łazienki, albo zestaw wypoczynkowy do salonu. Ważne, by skonsultować zamiar i mieć pewność, czego chcą.
3. Bon prezentowy
Zaproszenie do dobrej restauracji, bon do sklepu z wyposażeniem do domu, albo wejściówka do SPA. Coś co otwiera możliwości, nie ogranicza pary czasowo i pozwala nowożeńcom na swobodny wybór.
4. Mile lotnicze
Ostatnio coraz popularniejsze staje się kupowanie parze młodej mil lotniczych, dzięki którym będą mogli zrealizować swoją wymarzoną podróż poślubną. Sami wybiorą gdzie i kiedy. Wy tylko w zręczny sposób udostępniacie im część niezbędnych na ten cel środków.
5. Spełnienie marzenia
Tu oczywiście trzeba wykazać się dobrą znajomością pary młodej. Jeżeli para ma jakąś wspólną pasję, marzenie, to warto pomóc im je spełnić. Może na przykład oboje uwielbiają tańczyć i marzą o kursie samby na Kubie? Albo marzy im się skok spadochronowy? Lot balonem? Kurs gotowania w Toskanii, kurs jogi na pustyni, albo kurs fotografii? W przypadku droższego marzenia można połączyć to z punktem nr 2 czyli namówić większą grupę na składkę.
AWP