Top 10: pomysły na biznes, które zamieniły się w miliony

9 Komentarzy
28 Zdjęć
Niedziela, 29-07-2012

Dobry pomysł na biznes, dzięki któremu przedsiębiorstwo może stać niezwykle rentownym, to połowa sukcesu. Druga wiąże się z koniecznością ciągłego udoskonalania go i wprowadzania coraz to nowych rozwiązań. W jaki sposób działają przedsiębiorcy, których firmy potrafią wygenerować zyski w postaci wielu milionów dolarów? Poniżej lista i opisy najbardziej dochodowych i zaskakujących przedsięwzięć, dzięki którym ich twórcy osiągnęli sukces godny pozazdroszczenia.

1. Firehouse Subs
Założyciel: Chris & Robin Sorensen

Założona w 1994 roku sieć restauracji, która oferuje gościom najlepsze przysmaki oraz wystrój imitujący  remizę strażacką. Właściciele, którzy pochodzą  z Jacksonville na Florydzie, wywodzą się z rodziny z dwustuletnią tradycją strażacką. Od 2012 roku sieć Firehouse Subs działa w całych Stanach Zjednoczonych i ma 514 punktów. Do roku 2011 biznes przyniósł dochód w wysokości 284,9 milionów dolarów.
http://www.firehousesubs.com/2. Two Men and a Truck
Założyciel: Mary Ellen Sheets

Mobilna firma, którą można wynająć do pomocy w czasie przeprowadzki,  powstała w Lansing, Michigan, w roku 1989. Analizując swój pomysł, właścicielka założyła, że klient inwestuje 350 dolarów na wynajem dwóch mężczyzn i ciężarówki. Początkowo firmą zajmowali się synowie, Jon i Sorber Brig. W roku 2011 dochód przedsiębiorstwa, które obecnie oferuje swoje usługi  w 34 krajach,  wyniósł 220 milionów dolarów.
http://www.twomenandatruck.com/3. Life is Good
Założyciel: Bert and John Jacobs

Wszystko zaczęło się w Cambridge, Massachusetts, w 1994 roku od zwykłego T-shirtu z nadrukami inspirowanymi postaciami z kreskówek. Obecnie firma produkuje m.in. kubki, ręczniki i akcesoria dla zwierząt, które dostępne są na całym świecie. Jest dziś prawdziwym imperium biznesowym – w 2011 roku zanotowała wielkość sprzedaży w wysokości około 100 milionów dolarów.
http://www.lifeisgood.com/4. Spanx
Założyciel: Sara Blakely

Marka Spanx została założona w 2000 roku w Atlancie. Początkowo Sara Blakely  kierowała działalnością z domu. Pomysł polegał na tym, by wyprodukować bieliznę korygującą dla kobiet. W 2010 roku firma zaprojektowała linię dla mężczyzn o nazwie ‘Spanx for Men – MANX’. Dziś Spanx jest wiodącą marką w dziedzinie wyrobów pończoszniczych, a szacowany dochód roczny wynosi nieco poniżej 250 milionów dolarów. Nazwisko właścicielki pojawiło się na liście światowych miliarderów, opublikowanej w 2012 roku  w magazynie „Forbes”. 
http://spanx.com/5. myYearbook
Założyciel: Geoff, Dave & Catherine Cook

MyYearbook jest serwisem społecznościowym, założonym w 2005 roku. Idea była taka, by stworzyć stronę internetową dla High School Montgomery. Ponieważ liczba użytkowników zaczęła bardzo szybko wzrastać, serwis poszerzył swój zakres działań. W 2011 r. myYearbook został przejęty przez portal Quepasa za 100 milionów dolarów, zaś jego nazwa zmieniona na MeetMe. Baza użytkowników wynosi obecnie aż 80 milionów.
http://www.meetme.com/6. Pillow Pets
Założyciel: Jennifer Telfer

Niezwykle prosty pomysł na biznes matki, która zaobserwowała, że jej synowie uwielbiają spać na wypchanych pluszakach. Firma powstała w 2003 roku produkuje pluszowe zabawki i poduszki przypominające zwierzaki. Dostępne początkowo w centrach handlowych  i małych sklepikach z zabawkami, zaczęły cieszyć się coraz to większym zainteresowaniem kupujących, a co za tym idzie – sprzedawców. W 2010 roku zyski ze sprzedaży wyniosły aż 300 milionów dolarów, a firma poszerzyła swoją ofertę o inne produkty typu koce, czapki i kapcie.
http://mypillowpets.com/7. Tom’s of Maine
Założyciel: Tom i Kate Chappell

Założone w 1970 roku przedsiębiorstwo jest dziś jednym z wiodących producentów kosmetyków powstałych na bazie tylko naturalnych składników. Wkład początkowy wynosił 5.000 dolarów. W 1999 roku firma zanotowała zyski ze sprzedaży w wysokości ponad 40 milionów dolarów, zaś w 2006 roku koncern Colgate-Palmolive nabył 84% udziałów w firmie za 100 milionów dolarów.
http://www.tomsofmaine.com/home8. Boston Beer Company
Założyciel: Jim Koch

Pochodzący z Bostonu wielki miłośnik piwa, Jim Koch, wywodzi się z rodziny o tradycjach piwowarskich. W 1984 roku założył browar, udoskonalając recepturę złotego napoju zgodnie ze wskazówkami swojego prapradziadka. Sam zajął się promocją swojego piwa, jeżdżąc po okolicznych lokalach. W procesie warzenia każdego z trzydziestu rodzajów piwa używane są tylko naturalne składniki, dzięki czemu napój cieszy się niezwykłą popularnością oraz zdobywa wyróżnienia w licznych konkursach. Zyski ze sprzedaży w 2011 roku wyniosły już 513 milionów dolarów.
http://www.bostonbeer.com/9. K’Nex
Założyciel: Joel Glickman

Joel Glickman wpadł na zaskakujący pomysł, by stworzyć zabawki konstrukcyjne, tj. budowane z patyczków i innych elementów. W 1993 roku została wprowadzona na rynek pierwsza seria, która wzbudziła ogromny podziw i zainteresowanie. Produkty marki postrzegane są dziś jako najbardziej innowacyjne w całej branży zabawkarskiej, a popyt na nie wciąż rośnie. Do tej pory firma otrzymała już ponad 200 międzynarodowych nagród i wyróżnień.
http://www.knex.com/10. 1-800-Flowers
Założyciel: Jim McCann

W 1976 roku w Queens Jim McCann kupił  kwiaciarnię za 10.000 dolarów. Jego pomysł polegał na tym, by…udostępnić klientom możliwość zamawiania przez telefon, a z czasem – drogą internetową. Firma zajmuje się więc dostarczaniem kwiatów adresatom, zaś zamówienie można złożyć o każdej porze – w ciągu  24 godzin na dobę. Charakterystyczne są też proste i bardzo skuteczne kampanie reklamowe marki, np. jeden z pomysłów polega na tym, by kupione za dolara kwiatki przez znajomych solenizanta łączyć w jeden bukiet (1 kwiatek = 1 dolar). W 1999 roku firma weszła na giełdę. Do 2011roku 1-800-Flowers zanotowała oszałamiające zyski w wysokości – bagatela -  689,8 milionów dolarów.
http://ww31.1800flowers.com/

AS

 • Niedz., 29-07-2012 Gość
  NO co , oni moga bo nie ma u nich agresywnie dzialajacych komunistow i poza tym prawo jest prawem , nie tylko dla wybranych jak szpec grupa tuskobusow , pomysl jest realizowany a w POlsce POkomunistycznej POmysl jest zawlaszczany przez komune , mamy tego setki przykladow , a jak nie to sie takiego mocnego biznesmena morduje lub urzad skarbowy szuka lub POlicja cos szuka itd itp . musimy zmienic panstwo koles NKWD w panstwo POLSKIE , tusk dla syna syn dla tuska , razem dla wuja , wuj dla tego co mi wczoraj POmogl , itd itp . a konczy sie to na bankructwie panstwa ???? i
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-07-2012 Dodam
  Ale bzdury Kolega GOŚĆ wypisuje !!! Rozgoryczony zwolennik PIS musi , jakiś tradycyjnie nieudany (taki Jarosław Kaczka - bis). Co, nie wychodzi w życiu tak jakby się chciało ??? To wina komunistów z pewnością.... hiiiii
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-07-2012 ktoś
  Hej do "|Dodam" PIS to taka sama komuna jak i PO czy PZPR
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-07-2012 ktosik
  w naszym kraju nic się nie zmieniło od 70lat ręka myje rękę
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 29-07-2012 polak
  interesy robi się w cywilizowanych państwach a nie w krajach. W Polsce wybrańcy narodu Polakom nigdy nie pozwolą na dorabianie sięONI dbają wyłącznie o interes kapitału Zachodniego
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 30-07-2012 Gugin
  Trafili jak w totolotka.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-08-2012 Gość
  nie bój PiSuuu..nie bój:)...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 23-09-2013 Gość
  Gość (Niedz., 29-07-2012) napisał:

  NO co , oni moga bo nie ma u nich agresywnie dzialajacych komunistow i poza tym prawo jest prawem , nie tylko dla wybranych jak szpec grupa tuskobusow , pomysl jest realizowany a w POlsce POkomunistycznej POmysl jest zawlaszczany przez komune , mamy tego setki przykladow , a jak nie to sie takiego mocnego biznesmena morduje lub urzad skarbowy szuka lub POlicja cos szuka itd itp . musimy zmienic panstwo koles NKWD w panstwo POLSKIE , tusk dla syna syn dla tuska , razem dla wuja , wuj dla tego co mi wczoraj POmogl , itd itp . a konczy sie to na bankructwie panstwa ???? i

  DOKŁADNIE ZGADZAM SIE W 100% KOMUCHY KAZDEGO ZNISZCZYLI JAK I BANDA Z URZEDU SKARBOWAEGO
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 17-10-2013 Gość
  Very nice information. Thank you for sharing it. Thanks pmd
  Odpowiedz Zgłoś