Super domy: biel od góry do dołu

8 Komentarzy
Środa, 10-04-2013

Ten niezwykły dom mieście się w małej rybackiej miejscowości Vila do Conde. Działka jest stosunkowo mała i wydawałoby się, że trudna do zagospodarowania w inny sposób, niż postawienie tam budynku, który wyglądem nie odbiega od reszty.

Architekci ze studia AUZprojekt stworzyli jednak projekt wyróżniający tą nieruchomość wśród gęstej zabudowy miasteczka. Wąski teren wykorzystali w praktyczny sposób, budując tam 3-piętrowy dom z prywatnym patio i tarasem na dachu.

W środku króluje biel. Jest obecna praktycznie wszędzie. Drewniane elementy, które przełamują monochromatyzm to część podłóg, kręcone schody, blaty lub fronty szafek. Dół jest otwarty, ściany i drzwi wyznaczające podziały zaczynają się od pierwszego piętra.

Na zdjęciach poniżej widać, że wnętrza są jeszcze nie w pełni umeblowane i wyposażone w domowe sprzęty. Jeśli właściciele zagospodarują przestrzenie, na pewno będą one trochę bardziej ciepłe, ale i tak nie zdominują wrażenia, jakie potęguje wszechogarniająca biel.

Poprzednie Zdjęcie 1/15 Następne

Super domy. Nowoczesna architkektura. Dom w Portugalii z białym wnętrzem

 • Śr., 10-04-2013 A fe
  Ekskluzywne prosektorium. Bee.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-04-2013 Gość
  super dom jezeli w nim nie bywasz ale masz codziennie sprzataczke ktora zmiecie kurze. Sama mam białą podłoge w mieszkaniu i uważam ze połozenie jej przy psie i dziecku nie było najlepszym rozwiązaniem. Po godzinie jak wychodzi sprzataczka efekt jej pracy znika
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-04-2013 ...
  Gość (Śr., 10-04-2013) napisał:

  super dom jezeli w nim nie bywasz ale masz codziennie sprzataczke ktora zmiecie kurze.

  A co to kogo obchodzi ,że masz dzieciaka i psa które brudzą... nie wszyscy mają dzieci i psy.Może w tym domu mieszka biały kot i mu pasuje :)  Sama mam białą podłoge w mieszkaniu i uważam ze połozenie jej przy psie i dziecku nie było najlepszym rozwiązaniem. Po godzinie jak wychodzi sprzataczka efekt jej pracy znika

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-04-2013 Gość
  super, bardzo dobrze widać mole na ścianach
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 10-04-2013 Gość
  [autzawszepo wyjsciu sprzataczki mozesz kontynuowac jej prace, Arbeit mach freihor="Gość" date="Śr., 10-04-2013"]super dom jezeli w nim nie bywasz ale masz codziennie sprzataczke ktora zmiecie kurze. Sama mam białą podłoge w mieszkaniu i uważam ze połozenie jej przy psie i dziecku nie było najlepszym rozwiązaniem. Po godzinie jak wychodzi sprzataczka efekt jej pracy znika[/author]
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 12-04-2013 RichieRich
  A fe (Śr., 10-04-2013) napisał:

  Ekskluzywne prosektorium. Bee.

  Ani ten dom eksluzywny, ani nie przypomina prosektorium, wiec komentarz z dupy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 18-04-2013 gość
  fajnie, jak na tamtejsze warunki klimatyczne.niektóre wnętrza dobrze wyglądają w białym, niektóre w kolorze. niedługo będziemy robić remont w domu i szukam inspiracji. na szczęście kredyt gotówkowy z getinu mamy już załatwiony :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 21-04-2013 Gość
  rewelacja :) do bieli pasuja wszystkie kolory wiec meblowanie i dodatki mozna dobrac na miare wlasnych inspiracji ...rozmazylam sie poprostu ,tylko jeden mankament kto zadba o porzadki ?
  Odpowiedz Zgłoś