Słynna suknia Marylin Monroe sprzedana za 4.6 mln dolarów!

3 Komentarze
2 Zdjęcia
Poniedziałek, 20-06-2011

Słynna suknia Marylin Monroe sprzedana za 4.6 mln dolarów!

Klosz białej sukienki, tańczący na wietrze za sprawą przejeżdżającego w podziemiach metra. Ta scena ze „Słomianego wdowca” z udziałem Marilyn Monroe to jeden z najbardziej znanych i seksownych – scen w historii kina. Nic dziwnego, że suknia „z metra”, w której wystąpiła blond piękność osiągnęła na aukcji rekordową cenę 4,6 mln dolarów. Jednak, by móc się nią nacieszyć, nowy właściciel będzie musiał dodać do tej sumy, aż milion dolarów więcej, bo tyle wynosi prowizja domu aukcyjnego.

Suknia boskiej MM była jedną z wielu hollywoodzkich pamiątek z kolekcji Debbie Reynolds, które zlicytowano na aukcji. Pod młotek trafiły także stroje filmów „Ben Hur” oraz „Przeminęło z wiatrem”, oraz ubrania w których chodzili Charlie Chaplin, Rudolph Valentino czy Gary Cooper. Przez kilkadziesiąt lat pani Reynolds udało się zebrać ponad 3,5 tysiąca filmowych kostiumów, jednak utrzymanie niezwykłej kolekcji okazało się zbyt dużym ciężarem finansowym. Oprócz legendarnej białej sukni, podczas aukcji zlicytowano także, obszytą czerwonymi cekinami kreację oraz pióropusz, w których Marlin Monroe wystąpiła w filmie „Mężczyźni wolą blondynki”. Zlicytowano je za 1,47 mln dolarów.

Słynna suknia Marylin Monroe sprzedana za 4.6 mln dolarów!

MM

 • Pn., 20-06-2011 gość
  a te wałki na plecach to jak się nazywają u MM?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-06-2011 gość

  i, nie była szkieletem :) krągłości są sexy :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-06-2011 gość

  no i co? też bym sobie kupiła na jego miejscu. Polaczki... a na cele charytatywne też zapewne uiszcza niemałą sumę, więc zluzuj.
  Odpowiedz Zgłoś