Ślubne trendy: jesień 2012

3 Komentarze
36 Zdjęć
Sobota, 13-10-2012

Jesień to piękny czas na ślub, trzeba tylko odpowiednio się do niego przygotować. By nie popełnić weselnej gafy warto zapoznać się z najnowszymi trendami. Oto kilka obowiązujących w tym sezonie.

Pomarańczowy kolorem jesiennego sezonu

Już na początku przygotowań warto podjąć decyzję o kolorze dominującym w dekoracjach. Modny w tym sezonie jest pomarańcz. Bukiety na stołach, upominki dla gości nawet najmniejsze detale w słonecznym kolorze idealnie wpisują się w estetykę jesiennego wesela.

Pinterest niezbędnik każdej panny młodej

Żeby nie pogubić się w natłoku detali, o które trzeba zadbać podczas przygotowań, warto wesprzeć się Internetem. Pinterest to amerykański portal, na którym można dowolnie kreować i tworzyć katalogi zdjęć także z weselnymi inspiracjami. Wystrój sali, fason sukni ślubnej, ciekawe potrawy a także weselny manicure, który robi furorę wśród pań stającym na ślubnym kobiercu – wszystko to znajdziemy i skatalogujemy w sieci.

Kolorowe suknie dla druhen

Decydując się na pomoc druhen podczas ceremonii, warto pomyśleć o odpowiednim dla nich stroju. Najbardziej efektownie są kreacje o klasycznej linii, ale niekoniecznie w jednakowym kolorze. Kolorowe buty lub bukiety mogą być świetnym uzupełnieniem tego typu stylizacji.

Vintage - najlepszy styl na jesienne wesela

Vintage to najpopularniejszy styl tegorocznej jesieni. Jeśli chcemy nadać ten właśnie klimat naszej uroczystości, warto do dekoracji sali wykorzystać bogato zdobione żyrandole, detale z elementami koronki, stylowe, ręcznie zdobione zaproszenia czy drewniane stoły. Dla większej spójności można strój młodej pary również utrzymać w tym samym stylu.

Filmowe inspiracje

W poszukiwaniu inspiracji można też skorzystać z filmowych podpowiedzi. Tej jesieni najciekawszą okazałą się scena zaślubin z ostatniej części sagi „Zmierzch”. Nie chodzi wyłącznie o suknię z długim rękawem, w której wystąpiła Kristen Stewart, ale także o kolorystykę i pomysł na detale, którymi udało stworzyć się niepowtarzalny klimat ceremonii.

„Trash that dress” czyli co zrobić z suknią ślubną po ślubie

A co zrobić z suknią ślubną po weselu? Oczywiście można ją zatrzymać, albo wykorzystać w ciekawej sesji fotograficznej, podczas której zdecydujemy się na skoki do wody czy wspinaczkę po górach. Można też sprzedać sukienkę, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na cele charytatywne.

MB