Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?

52 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 01-09-2013

Debata na temat prawa do adopcji dla par homoseksualnych trwa. Ale kiedy owe pary starają się o adopcję dziecka, na nich oraz na bezdzietnych singlach zarabiają agencje specjalizujące się w macierzyństwie zastępczym. Jak podała agencja Associated Press, zgłaszają się do nich nie tylko homoseksualiści, ale i samotni mężczyźni, którym nie udało się znaleźć żony.

Agencja Growing Generations z Los Angeles, jak informuje Associated Press, odnotowuje systematyczny wzrost zainteresowania zastępczym macierzyństwem. Co więcej, nie odnosi się ono wyłącznie do bezdzietnych par, ale również do samotnych mężczyzn. Single chcący zostać ojcami wydają na odpowiednie procedury nawet 175 tysięcy dolarów.

Urodzenie dziecka przez matkę zastępczą współpracującą z Growing Generations kosztuje od 125 tys. do 150 tys. dolarów, a bliźniąt - od 150 tys. do 175 tys. dolarów. Dawczyni jajeczek zarabia na tym od 8 do 10 tys. dolarów, a matka surogatka od 25 tys. dolarów wzwyż. Agencja zajmuje się także badaniami i negocjacjami prawnymi.

Dlaczego coraz więcej singli pragnie zostać ojcami? Jak twierdzą eksperci, w ich przypadku daje znać o sobie zegar biologiczny. Choć nie udało im się znaleźć partnerki, nie rezygnują z marzeń o ojcostwie. Czas, którego wymaga znalezienie odpowiedniej partnerki, jest w ich przypadku luksusem, na który już nie mogą sobie pozwolić.

Macierzyństwo zastępcze to rozwiązanie dla zamożnych mężczyzn. I to też nie dla wszystkich. Interesują się nim panowie raczej zdesperowani. Nie oznacza to, że nie radzą sobie z samotnym ojcostwem. Wielu zatrudnia nianie, ale nie brakuje też takich, którzy pracując w domu, mogą sobie pozwolić na całodobową opiekę nad dzieckiem.

Single stający się samotnymi ojcami to kolejny efekt poświęcania się karierze. Praca na dobrych stanowiskach i wysokie zarobki nie gwarantują powodzenia w miłości, a tym bardziej czasu na znalezienie żony i założenie rodziny. Tylko co w przyszłości powiedzą o tym same dzieci? Nie bez powodu mówi się, że potrzebują one obojga rodziców.

Świadome decydowanie się na samotne ojcostwo postrzegane jest różnie. Z jednej strony jest ono oznaką desperacji, z drugiej pokazuje, jak w XXI wieku podchodzi się do zakładania rodziny i wychowywania dzieci. Jak widać, nie wszystko można kupić, ale akurat dzieci znajdują się w grupie dóbr, które można nabyć za (niemałe, ale zawsze) pieniądze.

Fot. Growing Generations

Czytaj też: Matka-surogatka - drogi i ryzykowny interes
Czytaj też: Wzbogacają się na tanich indyjskich surogatkach

MM

Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?

Single marzący o samotnym ojcostwie zgłaszają się do agencji Growing Generations

 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Pn., 02-09-2013 Gość
  Nalezy ich utylizować jak odpady na smieci do worka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 Sanin
  Jestem homo ale dla mnie to jednak oblesne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-09-2013 gg2
  przechodzień (Czw., 29-08-2013) napisał:

  desperacja czy znak czasów??? panie autorze jaja pan soebie robisz z ludzi czy co? nieźleś pan wypromował tych gejów i próbujesz pan zmanipulować temat podpinając ich pod samotnych ludzi. to co widac na zdjeciu do jest katastrofa ludzkości. tyle w temacie  zapraszam do średniowiecza :) !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-09-2013 red
  lepiej niech dziecko wychowuje sie w homosksualnej rodzinie niz patologicznej hetero !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-09-2013 Gość
  przechodzień (Czw., 29-08-2013) napisał:

  desperacja czy znak czasów??? panie autorze jaja pan soebie robisz z ludzi czy co? nieźleś pan wypromował tych gejów i próbujesz pan zmanipulować temat podpinając ich pod samotnych ludzi. to co widac na zdjeciu do jest katastrofa ludzkości. tyle w temacie  katastrofą dla ludności są właśnie tacy ludzie jak ty... ograniczeni nienawistni zapatrzeni we własnym beznadziejnym losie. co przeszkadza Ci że jestem homoseksualistą, nie mam niekochanej żony bo jej zrobiłem dzieciaka na jakiejś posiadówie, skończyłem dwa kierunki, dobrze zarabiam, mam mieszkanie i samochód i faceta?? gryzie Cię mój sukcues?? to że jestem szczęśliwy?? czy To, że Ty tego nie masz i nikt nie powinien??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 03-09-2013 Gość
  Gość (Pn., 02-09-2013) napisał:

  Piotr (Pt., 30-08-2013) napisał:

  miara XXI wieku - propagowanie pedalstwa, dewiacji i innych zwyrodnień. Od tysięcy lat człowiek żyje żeby się rozmnażać i kontynuować ewolucję, jeżeli wszyscy ludzie ulegną parafilii seksualnej to jak ludzkość przetrwa kolejne tysiąclecia???

  no fakt  myślę, że ludzkości wcale nie sa potrzebne takie ograniczone jednostki jak Ty :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 05-09-2013 Gość
  Jak dla mnie to te sórogatki to zwkłe szmaty które płodzą dzieci za kasę jakby były rzeczami , pedalstwo to CHOROBA stosunek z kobietom zaspokaja mężczyznę w sferze emocjonalnej oraz fizycznej , u pederastów jest tylko sfera fizyczna pozatym teza o 15-30 razy statystycznie wyższych skłonnościach osób homoseksualnych do molestowania dzieci niż heteroseksualiści jest prawdziwa na to wskazują statystyki a do tych nieograniczonych nie łykajcie tego gówna co wam zgniły dekadencki zachód importuje bo się posracie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-09-2013 Gość
  przechodzień (Czw., 29-08-2013) napisał:

  desperacja czy znak czasów??? panie autorze jaja pan soebie robisz z ludzi czy co? nieźleś pan wypromował tych gejów i próbujesz pan zmanipulować temat podpinając ich pod samotnych ludzi. to co widac na zdjeciu do jest katastrofa ludzkości. tyle w temacie  Popieram w 100%.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-09-2013 aSDFGsdfa
  gdyby mogli adoptowac nie musieliby robic czy kupowac, a uwolniliby dzieciaki z obsikanych domow dziecka ale niestety tylko ci z kasa moga adoptowac przewaznie u ruskich
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-09-2013 Gość
  bzdura najwiecej pedofilow jest wsrod hetero i to we wlasnej rodzinie
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6