Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?

52 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 01-09-2013

Debata na temat prawa do adopcji dla par homoseksualnych trwa. Ale kiedy owe pary starają się o adopcję dziecka, na nich oraz na bezdzietnych singlach zarabiają agencje specjalizujące się w macierzyństwie zastępczym. Jak podała agencja Associated Press, zgłaszają się do nich nie tylko homoseksualiści, ale i samotni mężczyźni, którym nie udało się znaleźć żony.

Agencja Growing Generations z Los Angeles, jak informuje Associated Press, odnotowuje systematyczny wzrost zainteresowania zastępczym macierzyństwem. Co więcej, nie odnosi się ono wyłącznie do bezdzietnych par, ale również do samotnych mężczyzn. Single chcący zostać ojcami wydają na odpowiednie procedury nawet 175 tysięcy dolarów.

Urodzenie dziecka przez matkę zastępczą współpracującą z Growing Generations kosztuje od 125 tys. do 150 tys. dolarów, a bliźniąt - od 150 tys. do 175 tys. dolarów. Dawczyni jajeczek zarabia na tym od 8 do 10 tys. dolarów, a matka surogatka od 25 tys. dolarów wzwyż. Agencja zajmuje się także badaniami i negocjacjami prawnymi.

Dlaczego coraz więcej singli pragnie zostać ojcami? Jak twierdzą eksperci, w ich przypadku daje znać o sobie zegar biologiczny. Choć nie udało im się znaleźć partnerki, nie rezygnują z marzeń o ojcostwie. Czas, którego wymaga znalezienie odpowiedniej partnerki, jest w ich przypadku luksusem, na który już nie mogą sobie pozwolić.

Macierzyństwo zastępcze to rozwiązanie dla zamożnych mężczyzn. I to też nie dla wszystkich. Interesują się nim panowie raczej zdesperowani. Nie oznacza to, że nie radzą sobie z samotnym ojcostwem. Wielu zatrudnia nianie, ale nie brakuje też takich, którzy pracując w domu, mogą sobie pozwolić na całodobową opiekę nad dzieckiem.

Single stający się samotnymi ojcami to kolejny efekt poświęcania się karierze. Praca na dobrych stanowiskach i wysokie zarobki nie gwarantują powodzenia w miłości, a tym bardziej czasu na znalezienie żony i założenie rodziny. Tylko co w przyszłości powiedzą o tym same dzieci? Nie bez powodu mówi się, że potrzebują one obojga rodziców.

Świadome decydowanie się na samotne ojcostwo postrzegane jest różnie. Z jednej strony jest ono oznaką desperacji, z drugiej pokazuje, jak w XXI wieku podchodzi się do zakładania rodziny i wychowywania dzieci. Jak widać, nie wszystko można kupić, ale akurat dzieci znajdują się w grupie dóbr, które można nabyć za (niemałe, ale zawsze) pieniądze.

Fot. Growing Generations

Czytaj też: Matka-surogatka - drogi i ryzykowny interes
Czytaj też: Wzbogacają się na tanich indyjskich surogatkach

MM

Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?

Single marzący o samotnym ojcostwie zgłaszają się do agencji Growing Generations

 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Samotni mężczyźni płacą surogatkom. Desperacja czy znak czasów?
 • Niedz., 01-09-2013 Gość
  Gość (Czw., 29-08-2013) napisał:

  Nie widzę problemu. Kobieta zarabia duże pieniądze , a na świecie pojawia się naprawdę CHCIANE dziecko.  tylko biedne dziecko, jak pomysli ja bylo"zrobione" mamusia dla kasy dala sie zaplodnic??? o tym nie zdazyles pomyslec??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 Gość
  A niech sobie mają dzieci...grunt żeby o nie dbali i je kochali. Wiele osób wychowuje się tylko z jednym rodzicem od dziecka bo jedno albo odeszło w siną dal albo zmarło i jakoś wyrastają na normalne jednostki. Po co robic takie halo. Wzrocem płci może być dziadek, babcia, ciocia itd. Niekoniecznie muszą być to rodzice oby płci.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 Częściowo akceptująca


  Prawdę mówiąc nie mam nic przeciwko parom jednopłciowym. I uważam, że są tak samo wartościowi jak wszycy inni. Ale co do dzieci, to oddaję głos naturze. Jeśli natura da możliwość dwóm mężczuznom lub dwóm kobietom powołać na świat w sposób calkiem naturalny dziecko, proszę bardzo. Natura wiedziała jak świat ułożyć, a dziecko potrzebuje i mamy i taty. Nestety, taki jest ten swiat
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 seba
  samotnego faceta zrozumiem że chce mieć dziecko , ale homoseksualiści?? Może jestem staroświecki , ale świat spada na psy wypier***ć z nimi nie ma dzieci lalkę na rynku sobie kupić, potem takie dziecko ma zjechaną psychikę ma dwóch tatusiów, albo dwie mamusie, i niech mi nikt nie pierdo** że to nie wpływa n a dziecko.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 Gość
  No wielka mi nowość że "homiki" płacą surogatkom.A mało to małżeństw tez sobie wynajmuje takie i im płaci??? Też nowinka.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 01-09-2013 obrzydliwość
  Niedługo będziemy czytać,że dzieci adoptowane były wykorzystywane przez homoseksualistów !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 mario
  mysle ze to leprze niz dzieci alkoholilow czy narkomanow
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 Gość
  to jest choroba psychiczna Pan Putin znowu ma racje zakazując tego zboczenia w Rosji
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 Gość
  Piotr (Pt., 30-08-2013) napisał:

  miara XXI wieku - propagowanie pedalstwa, dewiacji i innych zwyrodnień. Od tysięcy lat człowiek żyje żeby się rozmnażać i kontynuować ewolucję, jeżeli wszyscy ludzie ulegną parafilii seksualnej to jak ludzkość przetrwa kolejne tysiąclecia???

  no fakt
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 Gość
  Zdjęcia nie pokazują singli tylko pary homoseksualne, może jestem staroświeckim człowiekiem ale jak dla mnie to różnica. Może i mają prawo do miłości między tą samą płcią ale czy do wychowywania dzieci?
  Odpowiedz Zgłoś
2 3 4 5 6