Rodzą się z milionami – na co je wydają?

9 Komentarzy
6 Zdjęć
Środa, 27-03-2013

Bycie potomkiem miliardera ma dwie strony – z jednej dobrze wychowywać się, nie martwiąc się o jutro, z drugiej – wszelkie zasługi przypisywane są jedynie fortunie, jaką się dziedziczy.

Z tego powodu wiele osób prowadzących własny interes nadal widzianych jest jedynie jako dzieci miliarderów. W niektórych przypadkach stereotyp bogatego, rozpieszczonego dziecka jest bardzo krzywdzący. Dla przykładu – kilkoro przedsiębiorczych ludzi, którzy urodzili się w bogatej rodzinie.

Wiele młodych dziewczyn idzie w ślady rodziców – pracuje w ich przedsiębiorstwach lub chociaż uprawia ten sam zawód. Niekiedy doświadczenie zdobyte w firmie ojca pomaga otworzyć coś własnego. Dowodzi tego przykład z Indii, a konkretniej Devity Saraf. Jej ojcem jest Raj Kumar Saraf, prezes Zenith Computers, gdzie Devita rozpoczynała karierę. Po założeniu w 2006 roku własnej firmy - Vu Technologies – uznawana jest za jedną z najpotężniejszych kobiet w Indiach.

Do działalności w firmie ojca nie ograniczyła się także Ivanka Trump, córka Donalda Trumpa. Postanowiła zainwestować w kolekcje biżuterii, zapachów, butów i torebek dla kobiet. Napisała także książkę „The Trump Card: Playing to Win in Work and Life”, w której pisze o swoim życiu i biznesowych doświadczeniach. Pieniądze, które otrzymała, zainwestowała w modę. Podobnie zrobiły też inne córki miliarderów.

Stella McCartney, córka muzyka Paula McCartneya, po latach pracy dla innych marek stworzyła własną, oferująca poza ubraniami także akcesoria, perfumy, bieliznę oraz kosmetyki pielęgnacyjne. W swojego ojca Steve'a Jobsa nie wdała się też Lisa Brennan-Jobs. Nowe technologie nie zainteresowały jej na tyle, by miała zrezygnować z marzeń o pisaniu. Zajęła się więc dziennikarstwem i blogowaniem. Ma za sobą publikacje m.in. w „O, The Oprah Magazine” i „Vogue'u”.

Oczywiście najgłośniej mówi się o tych celebrytkach, które nawet prowadząc własną działalność, o popularność walczą wywołując skandale. Najlepszym przykładem jest Paris Hilton. Podczas gdy jej ojciec Richard Hilton prowadzi sieć hoteli, Paris próbuje sił w branży muzycznej, modowej, aktorstwie i modelingu. W żadnej z tych dziedzin nie osiągnęła jednak spektakularnego sukcesu, więc rozgłosu zapewniają jej kolejne wybryki.

Podobnie jest z córką Madonny. Lourdes Leon od dziecka wiedziała czego chce i twardo stawiała na swoim. Dzięki temu na koncie ma już własne linie kosmetyków i ubrań. Nigdy jednak nie ukrywała, że korzysta na popularności matki, nie odmawiała też pomocy, gdy ta kupiła jej apartament.

Przedsiębiorczość dzieci miliarderów wciąż pozostaje czymś odmiennym od kreatywności ludzi, którzy zaczynali od zera. Warto jednak spojrzeć przychylniejszym okiem na celebrytów, którzy starają się pieniądze nie tylko wydawać, ale i zarabiać.

MM

Rodzą się z milionami – na co je wydają?

Devita Saraf

 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Rodzą się z milionami – na co je wydają?
 • Śr., 27-03-2013 Gość
  gdzie odpowiedź na co wydają ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-03-2013 Gość
  "Paris próbuje sił w branży (...) modowej, (...) nie osiągnęła jednak spektakularnego sukcesu"

  ponad miliard dolarow dochodu w 7 lat to nie jest dla was spektakularny sukces?

  bo tyle wlasnie jej przyniosly jej produkty (14? rodzajow perfum, 35 sklepow, kilkanascie lin akcesoriow i ciuchow) od 2005 roku

  to ile wy zarabiacie na swoich spektakularnych sukcesach?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-03-2013 Gość
  Bogatemu to i byk się ocieli...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-03-2013 seb
  kiedyś z przyjemnością wchodziło sie na luxlux. pisaliscie o luskusowych domach, samochodach, towarach i i innych nietuzinkowych rzeczach, teraz luxlux wygląda jak połączony pudelek ze sforą!!!. piszecie o pierdołach, kto z kim gdzie i w czym a to co ma być najważniejsze -czyli luksusowe towary są na drugim a nawet trzecim planie. teraz wchodzę tutaj raczej z przypadku, a niżeli celowo...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-03-2013 wrazliwa
  To w końcu na co one wydaja te swoje miliony bo jak na razie dowiedziałam się jak je zarabiają. A to że na to przeznaczają pieniądze to chyba nie ich jedyne wydatki na których jeszcze zarabiają.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 29-03-2013 Gość
  Właśnie brak gotowki jest poteżnym hamulcem w otworzeniu własnej dzialalności a oni maja to dlaczego nie zacząć zarabiać skoro na wszystko na dzien dobry jest ?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-04-2013 Gość
  Gość (Śr., 27-03-2013) napisał:

  "Paris próbuje sił w branży (...) modowej, (...) nie osiągnęła jednak spektakularnego sukcesu"  ponad miliard dolarow dochodu w 7 lat to nie jest dla was spektakularny sukces?  bo tyle wlasnie jej przyniosly jej produkty (14? rodzajow perfum, 35 sklepow, kilkanascie lin akcesoriow i ciuchow) od 2005 roku  to ile wy zarabiacie na swoich spektakularnych sukcesach?  kloty nie maja pojecia co pisza
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 01-04-2013 Gość
  kto to pisze osoba z komplexem slawy ???????????//
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 03-04-2013 jartooo
  Jak to na co , na dobrą zabawę i na bycie celebrytami
  Odpowiedz Zgłoś