Rekordowo drogie miejsca parkingowe

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 21-06-2013

Bitwy o miejsca parkingowe kojarzą się głównie z parkami biurowymi, w których panuje ich deficyt. Jako że wygodą jest także posiadanie miejsca postojowego w pobliżu domu, rywalizacja dotyczy również osiedli mieszkaniowych i apartamentowców w modnych dzielnicach dużych miast.

Wysokie ceny nieruchomości odbijają się także na wyżej wspomnianych miejscach parkingowych. Odczuli to ostatnio mieszkańcy amerykańskich miast, których kupno miejsc postojowych kosztowało dziesiątki tysięcy dolarów.

Jak doniósł ostatnio dziennik „San Francisco Chronicle”, jeden z agentów nieruchomości miejsce o wielkości 2,4 na 3,6 metra sprzedał za 82 tys. dolarów. Wysoka cena odzwierciedla jego komfortowe położenie, a mianowicie lokalizację w dzielnicy South Beach, w pobliżu stadionu AT&T Park, na którym gra drużyna San Francisco Giants.

Miejsce to na nowego właściciela czekało zaledwie dwa tygodnie. Co więcej, inne, znajdujące się w tym samym budynku, kupione zostało kiedyś za 95 tys. dolarów. Według agentów nieruchomości miejsca parkingowe mogą być jednak dobrą inwestycją, ponieważ podlegają wynajmowi. Ich cena w przyszłym roku ma być jeszcze wyższa, mogą więc stać się źródłem zarobku.

Porady agentów nieruchomości do serca wzięła sobie też prawdopodobnie Lisa Blumenthal z Bostonu, która za dwa miejsca postojowe w dzielnicy Back Bay zapłaciła 560 tys. dolarów. To niemal dwa razy tyle, ile wynosi średnia cena domu jednorodzinnego w stanie Massachusetts

MM

Rekordowo drogie miejsca parkingowe

Wysokie ceny nieruchomości odbijają się na miejscach parkingowych

  • Rekordowo drogie miejsca parkingowe
  • Rekordowo drogie miejsca parkingowe
  • Rekordowo drogie miejsca parkingowe
  • Rekordowo drogie miejsca parkingowe