Przewodnik warszawski: sushi

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 10-03-2013

Mimo że sushi (jak jeść sushi) nie jest najgorętszym trendem kulinarnym sezonu  i już dawno przestało być numerem jeden, bary i restauracje wciąż nieźle prosperują, na razie nie znikając lawinowo z gastronomicznej mapy stolicy. Polacy chyba przyzwyczaili się do japońskiego jadłospisu, traktując go bardzo przyjaźnie.

Dobre sushi musi być przede wszystkim świeże i mieć odpowiednio przygotowany ryż, którego ugotowanie traktuje się jak sztukę. Coraz częściej serwuje się menu wegetariańskie, dla osób które nie jedzą ryb. Japończycy często dziwią się, że jako jeden ze składników wykorzystuje się np. serek Philadelphia, ale takie wariacje na temat sushi to zasługa popularności, jaką zdobyło w różnych krajach.

Oto nasz wybór najlepszych sushi barów i restauracji w Warszawie.

Izumi Sushi

Restauracja o jednej z najbardziej oryginalnych lokalizacji. Jedna z jej filii mieści się w palmiarni na Mokotowie. Wchodząc tam czujemy się dosłownie jak w orientalnym lesie albo dżungli. Solidnie przygotowane, bogate menu, w tym także spory wybór potraw dla dzieci, to kolejny argument, żeby odwiedzić Izumi.

Sushi Zushi

Miejsce w samym centrum stolicy, znajdujące się przy modnej ulicy Żurawiej. Oprócz pozycji, które znajdują się w menu, można zamówić sobie sushi na życzenie z dowolnych składników. Restauracja ( http://www.luxlux.pl/artykul/sushi-do-3-nad-ranem-w-sushi-zushi-12828) organizuje kursy robienia sushi i lekcje z kultury kuchni japońskiej.

Sakana

W środku jest elegancko i minimalistycznie. Wystrój nie przytłacza, ale wprawia w odpowiedni nastrój. W tym przypadku dobrze urządzone wnętrze odzwierciedla również menu na takim samym wysokim poziomie. Sakana serwuje także sushi z brązowym ryżem.

Tomo

Tomo po japońsku znaczy przyjaciel. Ceny nie należą tutaj do najniższych, ale za dobrą jakość warto zapłacić. Można zamówić tutaj sushi na talerzykach - ich kolor oznacza cenę i składniki  zależy od składników z jakich składa się taki zestaw.

Zdjęcia: Izumi, Sushi Zushi, Skana, Tomo

EM

Przewodnik warszawski: sushi

Najlepsze restauracje i sushi bary w Warszawie. Tomo

 • Przewodnik warszawski: sushi
 • Przewodnik warszawski: sushi
 • Przewodnik warszawski: sushi
 • Przewodnik warszawski: sushi
 • Niedz., 10-03-2013 Gość
  To wszystko to nic ,Szykujcie sie na coś lepszego!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-03-2013 Gość
  I tak najlepsze jest Avocado w Sopocie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 12-03-2013 Gość
  to nie najlepsze sushi, tylko sieciowki.

  dobre sushi jest w sheratonie w orientalnej.
  jesli ktos chce rybe.

  jesli ktos chce sie napchac ryzem z ogorkiem to wlasciwie wszystko jedno
  Odpowiedz Zgłoś