Przewodnik warszawski: restauracje molekularne

0 Komentarzy
Niedziela, 22-09-2013

Kuchnia molekularna podzieliła świat gastronomii. Jedni uważają ją za ważniejsze odkrycie kulinarne, inni nie widzą w niej nic specjalnego i dyskredytują za zbytnią ekstrawagancję. Krytycy tego trendu uważają, że potrawy przygotowywane według jej zasad za bardzo odbiegają od tradycyjnego gotowania oraz mają niewiele wspólnego z prawdziwym jedzeniem. Przecież kawior o smaku białej czekolady nie występuje w naturze, trzeba go dopiero stworzyć za pomocą procesów chemicznych i fizycznych.

Mimo całej swojej magicznej otoczki, molekularne menu opiera się jednak na naturalnych produktach. Potrawy i kompozycje smakowe są wypadkową kunsztu kucharza i jego artystycznej wizji. I chociaż 2013 rok wieścił zmierzch kuchni molekularnej, restauracje ją serwujące wciąż przyciągają ciekawski klientów.

Oto miejsca, gdzie w Warszawie można spróbować molekularnych przysmaków.

Poprzednie Zdjęcie 1/4 Następne

Atelier Amaro

Atelier Amaro

Atelier Amaro. Pierwsza w Polsce restauracja, która w otrzymała prestiżową Wschodzącą Gwiazdkę Michelin. Szefem kuchni jest tutaj Wojciech Modest Amaro, który swoje eksperymentalne potrawy tworzy bazując często na inspiracjach zaczerpniętych z kuchni polskiej oraz produktów sezonowych. Restauracja nie ma stałej karty.

Goście mogą wybierać z menu degustacyjnego w trzech kombinacjach: 3 moments (cena 145 zł / os.), 6 moments (220 z / os.), 8 moments (280 zł / os.).

  • Wt., 24-09-2013 Gość
    Atelier Amaro otrzymało tytuł Rising Star Michelin w zeszłym roku. W tym roku restauracja otrzymała pierwszą gwiazdkę w rankingu restauracji a to zupełnie co innego. Brak rzetelnej informacji ze strony redakcji.
    Odpowiedz Zgłoś