Przewodnik warszawski: bary z wódką

6 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 18-02-2013

Pierwsze z nich powstały wprawdzie kilka lat temu, ale wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Bistra z wódką mają przystępne ceny, swojską atmosferę i asortyment, który przypadł Polakom do gustu. Miejsca gdzie można zamówić setę z meduzą, mimo że kojarzące się z epoką nacechowaną dla niektórych negatywnie, wciąż przyciągają tłumy. Są swoistym fenomenem w branży gastronomicznej i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miały się znudzić.

Oto najpopularniejsze bary z wódką w Warszawie.

Przekąski Zakąski

Od tego miejsca zaczął się cały boom na bary z wódką. Znane wszystkim w stolicy Przekąski Zakąski (czyli Bistro a la Fourchette) należą do restauratora Adama Gesslera. Żeby poczuć fenomen tego baru trzeba tutaj po prostu przyjść. Nie liczcie na wolne miejsce. Przygotujcie się na ścisk w środku i zamówcie po prostu wódkę z gzikiem, tatarem albo awanturkę.

Seta Meta Galareta

Wchodząc tam, dzięki wystrojowi, muzyce i jadłospisowi, automatycznie przeniesiecie się do epoki PRL. Do wyboru są przekąski zimne i gorące, wódki, nalewki, piwa oraz oranżada. Najpopularniejsza Meta znajduje się na ul. Foksal, ale wpaść można też na Mazowiecką.

Bar Warszawa i Bar Warszawa De Luxe

Usytuowane w pobliżu stołecznej starówki. Specjalność baru to flaczki po warszawsku i pyzy jak „z Różyca”. Oprócz jedzenia i picia są też koncerty, dancingi, dyskoteki i inne imprezy. Coś dla ciała i ducha. Czynne 24 h.

Pijalnia wódki i piwa

Kolejny bar w centrum na imprezowej trasie. Otwarty 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Posilić się można zamawiając m.in. zimne nóżki w galarecie, serdelka czy śledzia w oleju. Do tego łyk czegoś wysokoprocentowego i można ruszać dalej.

Zdjęcia: Przekąski Zakąski, Seta Meta Galareta, Bar Warszawa, Pijalnia wódki i piwa

EM

Przewodnik warszawski: bary z wódką

Bary z wódką w Warszawie. Bar Warszawa

  • Przewodnik warszawski: bary z wódką
  • Przewodnik warszawski: bary z wódką
  • Przewodnik warszawski: bary z wódką
  • Przewodnik warszawski: bary z wódką