Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 04-03-2013

Głośne dzieci i zmęczeni rodzice – czy w ich przypadku prawdziwy relaks jest możliwy? Podobno tak – na całym Starym Kontynencie powstają miejsca przyjazne dzieciom. Istniejące hotele wprowadzają szereg nowych usług, a popularny od niedawna glamping  traktowany jest nie tylko jako propozycja dla wymagających turystów, ale także jako atrakcja dla maluchów.

Posiadanie dzieci coraz rzadziej postrzegane jest jako przeszkoda w luksusowym podróżowaniu. Właściwie jedyne, czego potrzeba, to odpowiedni wybór miejsca docelowego. Przepisem na udane wakacje z dziećmi jest zakwaterowanie w takim ośrodku, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W tym przypadku najcenniejsze są atrakcje dla dzieci: gry, zabawy, a nawet SPA. W wybranych luksusowych hotelach  pracują także dbający o potrzeby najmłodszych gości konsjerże, a obok pokoi dla par coraz częściej pojawiają się w ofercie apartamenty rodzinne.

W poszukiwaniu przyjaznego dzieciom hotelu pomocna jest strona Luxury and Little Ones. Gdzie można liczyć na przybory dla niemowląt, w którym miejscu działa wliczony w cenę pobytu żłobek i które hotele mają przygotowane dziecięce menu? Tropem takich i podobnych pytań podąża ta witryna. Wyszukiwarka pozwala też sprawdzić, gdzie najlepiej wybrać się na weekend, jakie miejsce nadaje się dla większych dzieci czy dokąd pojechać z maluchem uwielbiającym przygody.

Zestawienia hoteli ze specjalną ofertą dla maluchów można oczywiście traktować jako ostrzeżenie dla osób, które za towarzystwem dzieci nie przepadają. Zwłaszcza, że strefy wolne od dzieci  wprowadzają kolejne linie lotnicze. Patrząc na to z drugiej strony, można uznać, że europejskie hotele są wyjątkowo otwarte na turystów z dziećmi. Na weekend najlepiej wybrać się do Londynu, który pod względem ilości hoteli z ofertą dla najmłodszych gości nie ma sobie równych.

Aby dać dzieciom namiastkę obozu młodzieżowego, można wybrać się do stworzonego z myślą o rodzinnych wakacjach ośrodka Pagel , położonego niedaleko Cahors we Francji. Hotelowego żłobka i szkółki piłkarskiej można oczekiwać od kurortu Sani Asterias Suites w Grecji. Po aktywny odpoczynek z możliwością korzystania z basenów i kortów tenisowych można się wybrać do zlokalizowanego niedaleko parku rozrywki Bishopstrow Hotel & SPA w Wiltshire w Anglii.

Podróżowanie z dziećmi ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony trzeba mieć oczy dookoła głowy, z drugiej strony czasu spędzonego z maluchami nic nie zastąpi.

Więcej szczegółów i namiary na hotele przyjazne dzieciom znajdziesz TU

MM

Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi

Glamping jest atrakcją dla maluchów

  • Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi
  • Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi
  • Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi
  • Przewodnik po luksusowych podróżach z dziećmi