Podróże marzeń: rodzinny rejs

4 Komentarze
12 Zdjęć
Wtorek, 24-07-2012

Kanał Południowy (Canal du Midi) łączy francuską Garonnę koło Tuluzy ze śródziemnomorskim portem Sete. Ma 240 km długości i od 12 lat znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Został zbudowany dla żeglugi z prywatnych środków pewnego poborcy podatkowego.

Decydując się na rejs można z pokładu łodzi podziwiać krajobrazy oraz atrakcje południowej Francji. Podczas postojów na turystów czekają m.in. degustacje wina, zakupy, zwiedzanie średniowiecznych zabytków, spacery po plaży. Taką wakacyjną opcję oferuje Le Boat. Aby wynająć łódź nie trzeba specjalnej licencji ani uprawnień. Można za to zatrudnić kapitana i załogę.

Do wyboru są statki różnej wielkości, w zależności od tego ile osób zabieramy na pokład i jaką trasę planujemy pokonać. Wypłynąć można z pięciu portu znajdujących się przy Kanale Południowym. Minimalny czas wynajmu łodzi to 3 dni.

Każdy statek ma inny wystrój. Kabiny sypialne są dwuosobowe. W łazience znajduje się prysznic oraz wc. Na pokładzie wbudowano wygodne kanapy, stoły, krzesła i parasole. Flota Le Boat to także luksusowe statki. Te z linii Vision został zaprojektowane zostały przez Groupe Beneteau we współpracy z wiodącymi stoczniami. Są wyposażone w najnowocześniejsze technologie  i ekologiczne rozwiązania, w tym panele słoneczne. Dostępne w wersjach hybrydowych (silnik diesla  i  elektrycznych) lub nie (tylko diesel) mają bardzo łatwą nawigację.

Cena za 3-dniowy rejs: od 1,285 dolarów.

http://www.leboat.com

EM

 • Wt., 24-07-2012 Edith
  Formidable. Magnifigue.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Ada
  Miałem przyjemność odbyć ta "podróż marzeń". Brudne kanały, same pola i drogi brudna woda.tragedia, nikomu nie polecam tej podróży
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 25-07-2012 Gość
  luksusy nie ma co, ale ja wole wiecej z natura przebywac, dlatego jade w tym roku na splyw kajakowy polska, białoruś litwa, oferte znalazlam na zingtravel.pl, bedzie sie dzialo
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-08-2012 Gość
  trche ruchu sie przyda
  Odpowiedz Zgłoś