Podróże marzeń: hotel pod gwiazdami

2 Komentarze
15 Zdjęć
Wtorek, 17-07-2012

Elqui Valley w Norte Chico w Chile usytuowane jest między Andami. Region słynie z uprawy winorośli oraz chętnie przybywających tu turystów, zwłaszcza miłośników astronomii. Część z nich zatrzymuje się w Elqui Domos. To hotel położony w Dolinie Elqui. Stąd przy perfekcyjnie czystym niebie można podziwiać gwiazdy i planety. Część budynków została tak skonstruowana żeby widoczność była jak najlepsza a obserwacje niczym nie ograniczone.

Astronomiczny hotel zaprojektowano jako kompleks kopuł i drewnianych domków. Te wyjątkowe kwatery mają rozsuwane dachy a łóżka znajdują się na poddaszu, przez co goście mogą być jeszcze bliżej gwiezdnych atrakcji. W ten sposób każdy odwiedzający ma swój prywatny kawałek nieba. Dwupoziomowe obiekty składają się z przestronnego salonu i łazienki na parterze oraz sypialni na piętrze. W każdym pokoju do dyspozycji jest teleskop. Urządzenia ustawiono też przy basenie. Z kolei w osobnym gmachu - obserwatorium - odbywają się wykłady na temat astronomii, spotkania z ekspertami, panele dyskusyjne.

Cena za dobę: od 120 dolarów za 2 osoby. Lot z Warszawy do La Serena w Chile, cena regularna około 10 tys. zł.

http://www.elquidomos.cl/

EM

 • Wt., 17-07-2012 amatorka
  Ciekawy kraj ,i do tego sposob spędzania czasu , zamiany dnia w noc przeciekawy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 17-07-2012 Gość
  Z wycieczek szkolnych zawsze najbardziej lubiłem te do planetarium. Świetny pomysł, wpisuję na "listę marzeń" i to tych całkiem realnych, bo cena za nocleg całkiem przystępna moim zdaniem.

  http://www.sky4fly.net/
  Odpowiedz Zgłoś