Paryski hotel zamknięty dla Chińczyków. Dyskryminacja?

1 Komentarz
3 Zdjęcia
Wtorek, 02-10-2012

Kolejny projektant mody zadebiutuje w branży hotelarskiej. Marka Zadig & Voltaire podczas Paris Fashion Week ogłosiła, że w 2014 otworzy w Paryżu ekskluzywny hotel. Ekskluzywność obiektu będzie się tu jednak odnosić nie tylko do lokalizacji, wyposażenia i ceny, ale także do... selekcji gości.

- To będzie prywatny hotel, będziemy wybierać gości. Nie będzie otwarty na przykład dla chińskich turystów - obwieścił Thierry Gillier, właściciel marki Zadig & Voltaire. Hotel Zadig & Voltaire, z 40 pokojami i selekcją gości, będzie się mieścić w prywatnej rezydencji na lewym brzegu Sekwany.

W publikacji na www.wwd.com cytat Gilliera po cichu zmieniono, chińskich turystów przeredagowano na tłumy turystów. Internauci zdążyli jednak wypowiedzieć się na temat widocznych w Paryżu antychińskich nastrojów, a założycielom Zadig & Voltaire zarzucić rasizm.


Zadig & Voltaire jest luksusową francuską marką założoną przez Thierry'ego Gilliera. Powstała w 1997 roku, a przez założyciela charakteryzowana jest jako „swobodny luksus za rozsądną cenę”. Kolekcje inspirowane stylem rock'n'roll łączą delikatne tkaniny ze skórą, są swobodne i zarazem eleganckie. Thierry Gillier, ojciec kultowej marki, słynie z wyczucia mody, ale też z pokrewieństwa ze współzałożycielem Lacoste. André Gillier był bowiem jego dziadkiem.


Choć butiki Zadig & Voltaire promowane są pod szyldem swobody, na próżno jej będzie szukać w hotelu. Ta może i będzie dotyczyć zameldowanych gości, ale już na pewno nie tłumów turystów, nawet z pełnym portfelem.


www.zadig-et-voltaire.com

MM