Paris Group kupuje Gianfranco Ferré

1 Komentarz
1 Zdjęcie
Piątek, 11-02-2011

Paris Group kupuje Gianfranco Ferré

Mieszcząca się w Dubaju Paris Group jest nowym właścicielem marki Gianfranco Ferré. Kwota, którą zapłacono nie została podana do wiadomości, ale mówi się o sumach między 10 a 20 milionów euro.

Paris Group została założona ponad 20 lat temu przez Abdulkadera Sankami. To jeden z największych dystrybutorów i franczyzobiorców mody na Bliskim Wschodzie. Firma zarządza ponad 250 sklepami w Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. To moda z metkami Versace, Cerruti, Canali i właśnie Ferré. Paris Group uchodzi za stabilną firmę, która doskonale zna rynek dóbr luksusowych i od lat współpracuje w włoskimi markami.

Firma Gianfranco Ferré została wystawiona na sprzedaż w połowie zeszłego roku. Pod koniec 2010 transakcja miała zostać sfinalizowana, ale kupujący Samsung nagle wycofał się z umowy. Oficjalna wersja podaje, że to z powodu różnic w planowanych działaniach operacyjnych. Kwestią sporną miało być zachowanie dotychczasowej ekipy w firmie, łącznie z jej szefem i dyrektorem kreatywnym.

Źródło: wwd
Zdjęcie: Forum

AW

  • Pt., 11-02-2011 gość
    30 mln i pozniej do 100mln investycji
    kto pisze te artikuliki..
    Odpowiedz Zgłoś