Pałac Paulinum, Karkonosze

32 Komentarze
6 Zdjęć
Piątek, 09-05-2008

Pałac Paulinum, Karkonosze

Wszystkich poszukujących pomysłu na aktywny wypoczynek poza miastem wysyłam do Doliny Zamków i Ogrodów. U stóp Karkonoszy znajduje się ogromny kompleks grodów i zamków z jedną z najpiękniejszych rezydencji – Pałacem Paulinum.

Wzniesiona na zboczu Góry Krzyżowej XIX-wieczna budowla otoczona jest malowniczym parkiem krajobrazowym. Pałac jest laureatem konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków, można się więc spodziewać iście królewskich warunków.

Na odwiedzających czekają aleje parkowe i świetnie przygotowane rowerowe trasy widokowe. Różnorodne ukształtowanie terenu zachwyci miłośników wspinaczki skałkowej, zaś amatorzy paintballa będą mogli godzinami toczyć strategiczne batalie.

Luksusowy, czterogwiazdkowy kompleks zamkowo – pałacowy Paulinum proponuje natomiast 29 w pełni wyposażonych, stylowych pokoi hotelowych, wygodną salę bilardową, bogate menu pałacowej restauracji, eleganckie bary, siłownię, suchą i parową saunę, grotę solną i jacuzzi z hydromasażem. Pomieszczenia pałacowe z salą balowa na czele i pełnym zapleczem audiowizualnym to również możliwość organizacji profesjonalnych konferencji i odczytów.

Ceny noclegów:
Pokój jednoosobowy: 220 zł
Pokój dwuosobowy: 320 zł
Pokoje dwuosobowe typu studio: 400 zł
Apartamenty historyczne: 500 - 550 zł

Orientacyjne ceny posiłków:
Przystawki: 26 – 36 zł
Sałatki: 20 – 26 zł
Zupy: 11- 15 zł
Dania główne: 22- 64 zł
Desery: 12 -24 zł

Rezerwacji można dokonać telefonicznie lub mailowo:
tel. + 48 75 649 44 00
fax + 48 75 649 44 03
e-mail: biuro@paulinum.pl
www.paulinum.pl

Pałac Paulinum, Karkonosze

Pałac Paulinum, Karkonosze

Pałac Paulinum, Karkonosze

Pałac Paulinum, Karkonosze

Pałac Paulinum, Karkonosze

AW

  • Sob., 15-11-2008 Paulin
    Wyobraźcie sobie, ze ten hotel jeszcze 7 lat temu, byl osrodkiem WDW i wygladal zupelnie inaczej. Wiem bo bylam tam na koloniach :) Kolonisci zajmowali najwyzsze pietro, na drugim pietrze pokoje zajmowali robotnicy bo doba kosztowala niecale 30zl. W jednej sali gdzie odbywaly sie wesela na podlodze byla doslownie taka fala z parkietu, ktory sie jakos dziwnie wygiał :)Tylko sala gdanska sie nie zmienila.....Ah, ale juz w tedy bylo tam slicznie, bo hotel znajuduje sie na gorze (droga na nia ma o ile pamietam 1 km) Z samego holelu jest calkiem blisko na "stare miasto" Jeleniej Gory i bardzo blisko na odkryte baseny przy hotelu Orbis- o ile jeszcze tam sa :)
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pn., 27-04-2009 gość
    Moja cotka BrałaTam ślub
    Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4