Nokia 6131 NFC

24 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 16-01-2007

Nokia 6131 NFC
,8584 Nokia przedstawia pierwszy na świecie, w pełni zintegrowany, komercyjny telefon NFCNokia 6131 NFC, który wkrótce umożliwi realizację płatności, kupowanie i sprawdzanie biletów oraz lokalną wymianę informacji.

Nokia 6131 NFC wyposażona jest w technologię łączności bliskiego zasięgu Near Field Communications (NFC), która umożliwia wymianę informacji, inicjowanie usług oraz dokonywanie płatności i korzystanie z biletów jednym dotknięciem urządzenia. Telefon komórkowy działa bardzo podobnie jak karty i breloczki zbliżeniowe dające dostęp do różnych miejsc i usług oraz umożliwiające dokonywanie niewielkich płatności. Dzięki jej połączeniu z pełnym zestawem funkcji urządzenia mobilnego, takimi jak moc obliczeniowa, bezprzewodowy dostęp do Internetu i menu, użytkownicy zyskują zupełnie nowe możliwości.

W odróżnieniu od zwykłej karty albo breloczka zbliżeniowego, telefon komórkowy z technologią NFC pozwala na pełną interakcję. Dotykając plakatu reklamowego lub kiosku z funkcjami NFC, można połączyć się automatycznie z interaktywnym serwisem internetowym, otworzyć plik dźwiękowy albo pobrać nowe dane bezpośrednio do telefonu. Płatności dokonywane metodą zbliżeniową są dodatkowo zabezpieczone, ponieważ telefon można ustawić tak, by zezwalał na przesłanie informacji dopiero po zatwierdzeniu transakcji przez podanie hasła.

Oprócz NFC, telefon Nokia 6131 NFC posiada zestaw najpopularniejszych funkcji mobilnych, takich jak odtwarzacz cyfrowy działający z kartami microSD, stereofoniczne radio FM, czy aparat fotograficzny o rozdzielczości 1,3 megapiksela.

Telefon Nokia 6131 NFC ma być dostępny w sprzedaży w wybranych krajach w pierwszym kwartale 2007 roku w cenie około 260 euro bez podatków i promocji (około 1 000 zł).

www.nokia.com

MW

 • Niedz., 28-01-2007 gość
  a ja taka mam od sierpnia i jestem cholernie z niej zadowolona:) na prawdę super telefon dla osób które cenią sobie wygodę, elegancję i luksus:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-02-2007 Bandzia
  Mam ten telefonik i jest poprostu zajebisty:)) Nic dodac nic ująć:DPolecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-02-2007 Doris
  Od momentu pojawienia się Nokii 6131 na stronce internetowej chciałam ją mieć ;) Ma wszystko czego mi potrzeba a nawet więcej! Teraz mam 6020 i wcale nie jest taka dobra jak piszą. Teraz muszę mieć NFC :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 16-05-2007 sendy
  mam taką :P
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3