Nie tylko dla mężczyzn: Battlefield 3, czyli bezpieczne zabawy wojenne

6 Komentarzy
19 Zdjęć
Środa, 09-11-2011

Może to za sprawą historii, a może mentalności, ale szacuje się, że ponad 80% Polaków lubi „zabawy wojenne” w różnej postaci. Jeżeli nie masz czasu, ochoty lub zdrowia na bieganie po lesie z karabinem, a jednak chcesz zakosztować takiej rozrywki i odreagować stres, sięgnij po wersję bardziej „cywilizowaną” i na ekranie swojego telewizora lub monitora wciel się w postać sierżanta Blackburna z gry Battlefield 3.

Jeżeli jesteś MĘŻCZYZNĄ, powinieneś wiedzieć, że:
Battlefield 3 zdobyła już ponad 50 nagród i wyróżnień, m.in. jako „Najlepsza gra akcji” oraz „Najlepsza sieciowa gra wieloosobowa”. Realistycznie odwzorowane pola walki w Paryżu, Nowym Jorku i na Bliskim Wschodzie pochłoną Cię na długie godziny. A nowoczesna broń palna, czołgi, śmigłowce, samoloty odrzutowe będą do Twojej dyspozycji (czyli niszczenia budynków, schronów i rozwiązywania wszelkich „konfliktów”) i narzędziem do zdobywania wyższych stopni wojskowych.

Jeżeli jesteś KOBIETĄ, powinnaś wiedzieć, że:
(oto porady dr Mirosława Filiciaka, medioznawcy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie)

1. Twój mężczyzna biegając i strzelając na ekranie dowartościuje się jako facet, ale tym razem – w odróżnieniu od wypadu na paintballa z kolegami – nie zrobi sobie krzywdy.
2. Wszystkie gry uczą myślenia w kategoriach logistycznych, przewidywania przyszłości i rozwiązywania problemów w zmieniającym się środowisku. Jeśli facet nauczy się radzić sobie na wirtualnym placu boju, jest szansa, że zacznie radzić sobie lepiej także ze sprawami po drugiej stronie ekranu.
3. Gry poprawiają koordynację ręka-oko, może po kilku wieczorach z Battlefield 3 wbijanie gwoździ będzie szło mu sprawniej?
4. …choć równocześnie badania pokazują, że o ile kobiety preferują gry, które nauczą ich czegoś, co przyda im się w życiu, mężczyźni po prostu szukają rywalizacji i okazji do tego, by się sprawdzić. Więc może po prostu uznaj, że będzie mieć wieczór "dla siebie". W dodatku taki bez wychodzenia z domu - on się wyszaleje, a ty będziesz go mieć cały czas na oku.
5. Twoja wyrozumiałość może być wstępem do tego, żebyście zaczęli grać razem. W badaniu przeprowadzonym na reprezentatywnej próbie Polaków przez SMB/KRC, na pytanie o to, czy w dzieciństwie bawili się w zabawy wojenne, takie jak bitwa na patyki, lub czy bawili się żołnierzykami, twierdząco odpowiedziało aż 43, 4% kobiet. Ale jeśli Battlefield zostanie domeną Twojego mężczyzny, może bardziej zainteresują cię gry muzyczne albo fitness? W nie też można grać ze znajomymi!
6. Niby wszyscy faceci to dzieci, ale zakładając, że twój ma ukończone 16 lat i że, na co dzień wszystko z nim w porządku, nie ma powodów do obaw. Strzelanie do ludzi na ekranie nie spowoduje, że stanie się agresywny. Wręcz przeciwnie - pomoże mu rozładować stres.

Cena gry Battlefield 3, w zależności od platformy (PC, Xbox 360 lub PS3): 100 – 270 zł
www.battlefield.com

AG

 • Śr., 09-11-2011 kala
  prawda :) ja na dodatek pomagam :) a ze mamy 46 calowy TV latwo mi wskazac palcem przeciwnika ktory gdzies sie kryje i zostal nie zauwazony przez mojego mezczyzne ;) co 2 pary oczu to nie jedna !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 09-11-2011 Kobieta 4567
  Panie Filiciak, wsadź pan sobie gdzieś swoją indoktrynację. W tych grach chodzi o bezkarne zabijanie i my to WIEMY.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-11-2011 Gość
  Bezczelna krypto reklama
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-11-2011 Gość
  dobry artykuł.I gra super polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-11-2011 Gość
  gra taka sobie, idziesz w pomieszczeniu, a w lunecie odbija się pustynia. Moim zdaniem totalnie przereklamowana
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 21-11-2011 Paala
  Zapraszam wszystkie chętne dziewczyny/ kobiety do klanoej druzyny BF3 PC
  Więcej informacji na GG 28340304
  Odpowiedz Zgłoś