Najlepsze zapachy z japońskim rodowodem

1 Komentarz
0 Zdjęć
Środa, 25-04-2012

Japonia pociąga kulturą, egzotyką i swoim niepowtarzalnym światem zapachów. Wielu japońskich projektantów znanych jest na całym świecie, ich kompozycje zapachowe przywędrowały również do polski. Oto kilka wybranych przez nas, które zaleźć można w perfumeriach – jeżeli ich nie znacie, musicie je koniecznie przetestować!Annayake, AN´NA EDP (Cena: 418 zł, 100 ml)
- cała Japonia w jednym flakoniku – tą energetyczną, owocowo-kwiatową kompozycję urozmaicono szyprowym akordem, wśród nut znalazły się: porzeczka, mandarynka, róża, tuberoza, jaśmin, kolendra ambra i paczula.
http://www.annayake.frMasaki Matsushima, Masaki / Masaki (Cena: 200 zł, 80 ml)
- to ciekawy, japońsko-nowojorski mix, bardzo kobiecy i luksusowy z mocną nutą róży, której towarzyszą liczi, jabłko Fuji, owoc passiflory, magnolia, malina, paczuli, piżmo oraz biały cedr.
http://www.masaki-matsushima.jpHanae Mori, Magical Moon EDT (Cena: 220 zł, 50 ml)
- o Hanae Mori mówi się, że jest pionierką mody japońskiej, ten zapach, sygnowany jej nazwiskiem jest intensywny, orientalno-kwiatowo-korzenny i jak księżyc wieńczący flakon, uwodzi nutami różowego pieprzu, chińskiego liczi, gujawy, ananasa, róży, kwiatu pomarańczy, imbiru, osmantusa, trzciny cukrowej, wanilii, kokosa, drewna sandałowego i paczuli.
http://www.hanae-mori.comKenzo, L’eau Par Kenzo Eau Indigo EDP (Cena: 348 zł, 100 ml)
- spośród japońskich, marka może najpopularniejsza, ale nie najpospolitsza – Indigo kojarzyć ma się z kolorem zmierzchu odbitego w lustrze wody, wyrażają to wycofujące się świeże zapachy kwiatowe (bergamotka i jaśmin sambac), które pozostawiają miejsce dla zmysłowej nuty bazowej i fasolki tonka.
http://www.kenzo.comShiseido, Zen EDP (Cena: 395 zł, 100 ml)
- łączy tradycję z nowoczesnością, wśród nut zapachowych tej kompozycji znalazła się legendarna niebieska róża, cytrusy, paczula, kwiat lotosu, piżmo, fiołki i frezja, przy okazji łagodzi stres i wspiera dobre samopoczucie ciała i ducha.
http://www.shiseido.comIssey Miyake, L’Eau d’Issey EDT (Cena: 330 zł, 100 ml)
- tegoroczna, letnia edycja to miks wody różanej i gruszki, które dodano do oryginalnej Eau d’Issey, złożonej z nut piwonii, floksa, drzewnych i osmantusa – taki skład to idealna na lato delikatność i soczystość
http://www.isseymiyake.com

AG