Najdroższy drink świata

9 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 18-02-2013

Dokładnie 39 793 zł - tyle kosztuje najdroższy koktajl na świecie. Całkiem niezła sumka jak na drinka, prawda? Za taką kwotę można kupić już np. samochód albo wybrać się w podróż marzeń.

Drink nazywany jest ''złotem w płynie''. Recepturę opracował nagradzany barman i miksolog Joel Heffernan. Trunek nazwał The Winston, oddając w ten sposób cześć Winstonowi Churchillowi. Koktajl zadebiutował w klubie 23 w Melbourne a pierwszą osobą, która go kupiła był biznesmen James Manning.

Jakie trunki zawiera ten drogocenny drink? Magiczne składniki to głównie bardzo drogie i rzadkie alkohole (TOP5 - najdroższe wina i szampany świata).

Bazą jest koniak Croizet rocznik 1858. Na jednej z ostatnich aukcji butelkę tego alkoholu sprzedano za 151 tys. dolarów, a za kieliszek trzeba zapłacić ok. 6 tys. dolarów (ok. 18 tys. zł). Receptura The Winston obejmuje także inny koniak - Grand Marnier Quintessence, francuski likier Chartreuse Vieillissement Exceptionnellement Prolonge oraz gorzką wódkę Angostura Bitters.

Sama mikstura alkoholi to jednak nie wszystko. Najdroższy drink na świecie musi mieć przecież odpowiednio ekskluzywny smak. A taki zagwarantują przyprawy: sproszkowana gałka muszkatołowa, esencja z maku i róż, szczypta kokosa, passiflory i pomarańczy.

Przygotowanie drinka zajmuje 16 godzin, dlatego zamówienia przyjmowane są min. 2 dni wcześniej.

Australijski barman pobił rekord innego miksologa - Salvatore Calabrese, który pod koniec 2012 stworzył trunek za 8 800 dolarów (ok. 27 tysięcy zł).

EM

Najdroższy drink świata

The Winston. Najdroższy drink świata kosztuje prawie 40 tys. zł

 • Najdroższy drink świata
 • Najdroższy drink świata
 • Najdroższy drink świata
 • Najdroższy drink świata
 • Sob., 16-02-2013 dsdc
  w londynie w klubie Movida jest koktajl za 35 tysiecy funtow to prawie 5 razy tyle a premiere mial w 2007 roku :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-02-2013 niebarman
  jak ktoś chce to mogę mu zrobić whisky z colą za 1000000,00 zł i będzie mógł się chwalić że wypił najdroższego drinka na świecie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-02-2013 milena86
  I pomyśleć ile biednych ludzi można by za to wyżywić, ile afrykanich dzieci, ile żyć uratować, a oni...wolą się napić...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-02-2013 Gość
  Gość (Sob., 16-02-2013) napisał:

  Dlatego wybuchają Rewolucje światowe - kiedy jedni zyjąponad stan a inni glodują - a nwet umierają z glou . To jestkara boska za to !!!!!!!!!!!!! Komuna wzięła by to krotko za pysk !!!!


  to jedź do Korei Północnej albo na Kube tam masz komune
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-02-2013 Agent

  A czysta to co już beeeeeeee jest?? W dupach sie poprzewracało od dobrobytu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 17-02-2013 Gość
  pewnie, że by wzięla za pysk. kto to pomyslal, zeby luksusy były dla maluczkich a nie partyjniaków.
  Gość (Sob., 16-02-2013) napisał:

  Dlatego wybuchają Rewolucje światowe - kiedy jedni zyjąponad stan a inni glodują - a nwet umierają z glou . To jestkara boska za to !!!!!!!!!!!!! Komuna wzięła by to krotko za pysk !!!!

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 18-02-2013 wrazliwa
  Nie gustuje za bardzo w alkoholach wiec nie wiem czy zrobił by na mnie wrażenie. Gorzej jak by zasmakował, było by przykro bo nie stać by mnie było na taki luxus.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 19-02-2013 Gość
  milena86 (Sob., 16-02-2013) napisał:

  I pomyśleć ile biednych ludzi można by za to wyżywić, ile afrykanich dzieci, ile żyć uratować, a oni...wolą się napić...  masz rację, ale to są ich pieniądze i oni mają prawo sobie z nimi robić co im się żywnie podoba, a nam nic do tego. to tak jak ktoś by rozporządzał Twoim budżetem. tak a propos, wpierasz charytatywnie afrykańskie dzieci ? dałaś im chociaż 10 zł ? bo Ci co tak się najbardziej bulwersują to najczęściej sami nic na te afrykańskie dzieci nie przeznaczyli
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 21-02-2013 Gość
  polska b- nauczyciele, wartosciowi ludzie z zasadami ciezko pracujacy, skazani na wegetacje za 1200 zł na miesiac


  hahahahah ! dobre żarty ! "wartościowi ludzie z zasadami" chyba w szkole byłes ostatnio 20 lat temu, ja rok temu skończyłam liceum i zarazem z nerwicą, której nabawiłam się przez stare, sfrustrowane baby, które tylko czekały aby rzucić jakić tekscik w moją stronę. Doszło do tego że jedna przy całej klasie zasugerowała, że skoro jestem atrakcyjna, a matematyki nie umiem (mimo że bardzo się starałam) to na pewno będę sypiać z przyszłymi szefami za awans. Pamiętam, że się rozpłakałam i było mi strasznie przykro ! Facet od ang stwierdził że jestem głupia i nie zdam matury, tymczasem uzyskałam 2 w klasie wynik. Cieszę się że ten koszmar się skończył
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 25-02-2013 Gość
  ZAPRASZAM PO NOWOŚCI FILMOWE 2013 http://chomikuj.pl/Filmy...2011
  Odpowiedz Zgłoś