Meble z drewna Paulownia Motoki Yoshio / Kaniewski Haute Design

11 Komentarzy
2 Zdjęcia
Sobota, 18-04-2009

Meble z drewna Paulownia Motoki Yoshio / Kaniewski Haute Design

Kolekcjonerów mebli z tradycją zainteresuje dzisiejsza propozycja. Prezentowany segment tworzą tradycyjne komody na kimona. Każda wykonana ręcznie z sezonowanego pod śniegiem, niepalnego, lekkiego i przewiewnego drewna Paulownia.

Od setek lat wykonywane przez rzemieślników z miasta Kamo, są wnoszonym w posagu wyznacznikiem zamożności japońskiej panny młodej. Przez pół wieku poszczególne szuflady zachowują taką szczelność, że przy zamykaniu jednej, wtłoczone powietrze wypycha pozostałe. Pierwszy przegląd techniczny przewidywany jest po sześćdziesięciu latach od zakupu. Wysłannik manufaktury sprawdza, czy wymagane ciśnienie i stan mebli są nienaruszone.

Niezmienny od wieków kształt komód odnowił Motoki Yoshio, który wyprowadza szuflady z tradycyjnej roli i proponuje je jako luksusowy element również nowoczesnego wnętrza. Urodzony w Osace, a wykształcony i pracujący we Włoszech Yoshio tradycję miesza z szeroko pojmowaną współczesnością, nadając projektowanym meblom niepowtarzalnego charakteru.

Cena: 100 000 zł (cały segment), 1 000 zł – 5 000 zł (poszczególne komody)

Jedynym poza Japonią punktem sprzedaży mebli z drewna Paulownia jest warszawski sklep Kaniewski Haute Design przy ulicy Mokotowskiej 51.

http://www.kaniewskidesign.com/

Meble z drewna Paulownia Motoki Yoshio / Kaniewski Haute Design

AW

  • Pt., 20-11-2009 StylEkoBig
    www.stylekobig.pl - Drzwi i Meble z Klasą
    Meble drewniane, wyjątkowe meble dziecięce, artystyczna pracownia. Drzwi ręcznie zdobione, rzeźba, złocenia, piękne malowanie, tylko lite drewno !!!
    Odpowiedz Zgłoś
1 2