LVMH kupuje kolejne akcje Hermes

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 29-07-2013

Wszystko wskazuje na to, że Bernard Arnault ma nowy cel i konsekwentnie dąży do jego realizacji. Od dłuższego już czasu szef koncernu LVMH przymierza się do przejęcia domu mody Hermes. Marzenie wzbudziło ogromne kontrowersje, a cała sprawa skończyła się w sądzie. Arnault jednak wymiarem sprawiedliwości nie wydaje się być specjalnie przejęty. Większego wrażenia nie zrobił na nim nawet wyrok, wedle którego kierowany przez niego koncern zapłacić ma 8 milionów euro kary za niejawne wykupywanie akcji Hermes

Realizację marzenia Bernard Arnault rozpoczął w 2010 roku. Wtedy to na jaw wyszło, że LVMH posiada udziały w firmie Hermes. Zaczęło się niegroźnie, od kilku procent, ale sprawa nabrała tempa, atmosfera robiła się coraz bardziej nerwowa i niedługo później Arnault miał już ponad 22 procent udziałów. Publicznie transakcję nazywał szczęśliwym zbiegiem okoliczności, zapewniał, że ma wyłącznie dobre zamiary, a markę, historię i całe dziedzictwo Hermes darzy ogromnym szacunkiem. Potajemnie wykupywani w zapewnienia nie uwierzyli i złożyli pozew. Sprawa trafiła do gazet i zrobiło się nieprzyjemnie. Biorąc pod uwagę przeszłość Arnaulta i jego bezwzględność w kwestiach biznesowych, wszyscy rozumieli niepokój rodziny Hermes

Wydawać by się mogło, że wyrok skazujący stonuje zapędy Arnaulta i ostudzi jego aspiracje w kierunku paryskiego producenta dóbr luksusowych. Właśnie wyszło na jaw, że nic bardziej mylnego. LVMH ogłosił, że zwiększył ilość swoich udziałów do 23,1 procent i wszystko wskazuje na to, że koncern nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie. 

Wściekłość rodziny Hermes rośnie. Fakt, że jest ona w posiadaniu 73 procent udziałów w firmie przestaje być gwarantem, iż marka nie trafi w obce ręce. W kontekście ostatniej transakcji słychać coraz więcej głosów wyrażających wątpliwość w jedność i solidarność rodziny Hermes. A jeśli to okaże się prawdą, Arnault będzie pierwszym, który wykorzysta ów rozłam. 

W międzyczasie Bernard Arnault nie przestaje powiększać swojej luksusowej stajni. Niedawno do imponującego portfolio dodał włoską markę Loro Piana, za którą zapłacił 2 miliardy euro. 

AW

LVMH kupuje kolejne akcje Hermes

Bernard Arnault

  • LVMH kupuje kolejne akcje Hermes
  • LVMH kupuje kolejne akcje Hermes
  • LVMH kupuje kolejne akcje Hermes
  • LVMH kupuje kolejne akcje Hermes
  • Pn., 29-07-2013 Gość
    Hermes już się zdewaluował. Teraz na topie jest celine, valentino czy też prada.
    Odpowiedz Zgłoś