LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji

11 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 01-04-2013

Modelki prezentujące w reklamach niektóre swoje wdzięki to już chyba tradycja. Co dopiero w Wielkiej Brytanii zakazany został spot Chanel Coco Mademoiselle z Keirą Knightley (Reklama Chanel z Keirą Knightley zakazana), a już krytyka spada na kolejną kampanię. Tym razem chodzi jednak o znacznie większą prowokację.

Cara Delevingne, Georgia May Jagger oraz Magdalena Frąckowiak prostytutkami? Tak – w taką rolę wcieliły się w filmie promującym jesienno-zimową kolekcję Louis Vuitton. Modelki spacerują po ulicach Paryża, zatrzymując przejeżdżające samochody i prezentując ich kierowcom swoje walory. Na końcu trzyminutowego spotu pojawiają się na wybiegu. W nagraniu użyto fragmentów z pokazu mody.

Prowokować może szczególnie kilka ujęć: ubranych jedynie w bieliznę modelek włóczących się po Paryżu czy jednej z nich rozbierającej się na tylnym siedzeniu luksusowego auta.

Na protesty grup walczących o prawa kobiet nie było trzeba długo czekać. Jedna zarzuciła marce gloryfikowanie prostytucji, a Femen – wykorzystywanie nagich kobiet do robienia rozgłosu i sprzedaży ubrań.

Kontrowersyjny obraz wyreżyserował James Lima. Jego pomysł może budzić naprawdę mieszane uczucia i to nie tylko w odniesieniu do rozebranych modelek, ale i samej kolekcji. Niektórzy mogą go odczytać jako sugestię, że projekty pasują prostytutkom. Wobec tego wiele pań może wręcz stracić zainteresowanie kolekcją.

Ciężko oprzeć się też wrażeniu, że spot nie służy samym modelkom. Można go odebrać jako aluzję do sposobu robienia kariery w modelingu.

Louis Vuitton na krytykę nie odpowiedział. To, na czym marce zależało, czyli rozgłos, osiągnął.

MM

LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji

Modelki w spocie LV wcieliły się w rolę prostytutek

 • LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji
 • LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji
 • LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji
 • LV oskarżony o gloryfikowanie prostytucji
 • Śr., 27-03-2013 Gość
  Gość (Wt., 26-03-2013) napisał:

  Gość (Wt., 26-03-2013) napisał:

  Większość modelek to prostytutki. Te co wystąpiły w reklamie chociaż miały odwagę pokazać jak zrobiły karierę.

  eh?

  jesli kariere modelki HF robi sie przez lozko, to czemu nie ogladamy pieknych cycolinek tylko chude dziewczyny o 'oryginalnej' urodzie i bez kraglosci?

  czyzby fafceci woleli je od tych kraglych?  chyba, ze twoim zdaniem sypiaja z gejami, bo twoim zdaniem na tym polegaja geje?...

  Wielu mężczyzn lubi chude dziewczyny. Nie mają one większych problemów ze znalezieniem sobie partnera. Poza tym nawet jak projektant jest gejem to ma też swoich przyjaciół, którzy są bi, albo hetero i oni mogą mu polecić dziewczynę, która robiła im dobrze. On wyświadczy przysługę żeby sobie zapunktować na przyszłość u takiego kolegi.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2