Łódź Design Festival

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Piątek, 21-10-2011

W dniach od 20 do 30 października w Łodzi odbędzie się piąta już edycja Łódź Design Festival. Jak co roku będzie można obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów, wyznaczających najnowsze trendy w designie, oraz spotkać znakomitych twórców i specjalistów.

Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to Zmiana! Ma podkreślać zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu. Jest też punktem wspólnym dla dwóch wystaw prezentowanych w ramach Programu Głównego: Przekierowanie oraz NeoFarm. W programie festiwalu jest wiele wystaw towarzyszących, wernisaże, warsztaty i wykłady oraz projekcje.

Podczas festiwalu odbędzie się też Przegląd Szkół oraz zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu dla młodych projektantów make me!, który otrzyma nagrodę w wysokości 20.000 zł, ufundowaną przez Ceramikę Paradyż – Mecenasa Głównego festiwalu. Warto też skorzystać z nieodłącznego elementu Łódź Design Festival jakim są wystawy towarzyszące, dla których swoją przestrzeń otwierają liczne galerie, muzea, kluby, instytucje kultury i inne niezwykłe miejsca w mieście.

Organizatorem wydarzenia jest Łódź Art Center.

Oficjalne otwarcie Łódź Design Festival, które odbędzie się 20 października o godzinie 18.30 w Centrum Festiwalowym przy ul. Targowej 35. Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.lodzdesign.com.

AWP

 • Pt., 21-10-2011 EEE_Emila
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-10-2011 iiyy
  niestety zmiany wyglądu na gorsze, najbardziej nieprzyjazne jest to przełączanie zdjęć i przeładowywanie strony - zmieńcie to!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-10-2011 aga
  dużo gorsza forma strony. Jest mało przejrzysta, źle się ją przegląda. Wróćcie do tamtej albo wymyślcie coś lepszego!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-10-2011 Gość
  bylam wczoraj na otwarciu..miejsce niesamowite!!duzo fajnych rzeczy!lodz zmienia sie na lepsze :) oby wiecej takich imprez!
  Odpowiedz Zgłoś