Kto przytył, a kto schudł?

4 Komentarze
10 Zdjęć
Środa, 26-09-2012

Na ile wymagający jest zawód aktora? Godziny spędzone na planie filmowym, długie przygotowywanie się do roli. Niektóre gwiazdy w swojej pracy są tak bardzo perfekcyjne, że potrafią fizycznie zmienić się nie do poznania. Niestety, czasem przychodzi im tego dokonać w krótkim czasie, co ze zdwojoną siłą odbija się na zdrowiu.

Drastyczne diety źle wpływają na układ odpornościowy. Szybki spadek wagi osłabia cały organizm, wystawiając na próbę jego wytrzymałość, zaś nagłe przybranie masy ciała  - obciąża zwłaszcza serce i stawy. 

Na uwagę zasługują też Ci aktorzy, którzy zdecydowali się przejść na dietę ze względów zdrowotnych chociażby dlatego, że ich nowy wizerunek w konfrontacji z tym, do którego przyzwyczailiśmy się przez lata, wzbudza zaskoczenie.

Christian Bale

Do roli w „Mechaniku” schudł prawie 30 kg!  Zagrał bohatera, który cierpi na przewlekłą bezsenność. Jak tego dokonał? Prawie nic nie jadł… Co więcej, niedługo po zakończeniu zdjęć do „Mechanika” zajął się przygotowywaniem do kolejnego filmowego wcielenia. Rola Batmana wymagała od niego przybrania 45 kg.

Drew Carey

Dla znanego komika dodatkowe kilogramy stanowiły poważny problem zdrowotny, głównie  ze względu na cukrzycę. Aby schudnąć, stosował dietę bogatą w białko, owoce i warzywa oraz treningi cardio – po 45 min 6 dni w tygodniu. Schudł 36 kg.

John Goodman

Najbardziej chyba znany z ról komediowych, np. serial „Roseanne” czy „ Ważący prawie 170 kg aktor przeszedł na ostrą dietą - zaniechał picia alkoholu, zrezygnował ze spożywania cukru. Efekt – ponad 45 kg w dół. Cóż, pewnie bez kostiumu Freda Flintstone'a drugi raz by już nie zagrał.

50 Cent

Jego szokujący wygląd nie miał związku z problemami zdrowotnymi. Do roli w filmie „Things Fall Apart” schudł ponad 24 kg. Zagrał futbolistę Deon'a Barnes'a, u którego wykryto raka.

Jared Leto

Aktor, aby wcielić się w rolę zabójcy Johna Lennona, Marka Chapmana, musiał przybrać aż 27 kg. Jak tego dokonał? Jadł bez przerwy lody w polewie czekoladowej z oliwą z oliwek i olejem sojowym. Przytył tak drastycznie, że z powodu boleści stóp trzeba było wozić go czasami na wózku inwalidzkim. Warto nadmienić, że tydzień po zakończeniu pracy na planie wrócił do swojej pierwotnej wagi, stosując dziesięciodniowy post.

Charlize Theron

Aktorka, przygotowując się w 2003 roku do roli seryjnego mordercy w filmie „Monster”, przytyła 15 kg. Jeszcze przed premierą filmu wróciła do wyjściowej wagi. Jak twierdzi, jej ulubionym rozmiarem jest 8.

Star Jones Reynolds

Aktorka w 2007 roku poddała się operacji zmniejszenia żołądka. Efekt? Schudła 72 kg. Lekarze ostrzegali ją, że jeśli nie zmieni trybu życia i diety, błyskawicznie powróci otyłość. Jak widać, od tamtej pory celebrytka bardzo dba o siebie.

Michael Moore

Zdobywca Oscara za film "Zabawy z bronią” i Złotej Palmy za „Fahrenheit 9.11” stracił ponad 30 kg, eliminując z diety sól, cukier i produkty z białej mąki oraz poświęcając każdego dnia ok. pół godziny na chodzenie.

Toni Collette

Odkąd dostała rolę w filmie „Wesele Muriel” (1994r.), jej sen o sławie spełnił się. Czekała ją jednak trudna praca – w ciągu 1,5 miesiąca musiała przytyć ok. 20 kg. Udało się, oczywiście pod czujnym okiem dietetyka. Niestety, powrót do dawnej wagi  okazał się drastyczny, gdyż skończyło się bulimią.

Renée Zellweger

Aby zagrać rolę niesfornej Bridget Jones, wzbogaciła się o ok. 9 kg – głównie za sprawą czekolady , pizzy i frytek. Oczywiście w mega ilościach. Choć powrót do dawnego rozmiaru łatwy nie był, do kolejnej części zdecydowała się ponownie przytyć, czego już nie można powiedzieć o trzeciej – w tym przypadku skorzystała ze specjalnego kostiumu.

AS

 • Śr., 26-09-2012 Gość
  sorry ale 50 cent lepiej wygląda chudszy. Wiem, że jest za chudy ale moim zdaniem normalnie jest obleśny
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-09-2012 Gość
  A mówicie gwiazdy maja fajnie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-09-2012 butterfly
  Schudnąć z powodów zdrowotnych i zakończyć etap powodzeniem, zasługuje na pochwałę i uznanie. Natomiast szybkie przybieranie na wadze i tracenie na wadze jako walka z czasem do roli to chore i wcale nie jest zdrowe...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-09-2012 Gość
  Oni za kasę nawet gotowi są sobie zaszkodzic
  Odpowiedz Zgłoś