Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie

3 Komentarze
4 Zdjęcia
Czwartek, 05-09-2013

Luksusowe SPA w Kensington, jednej z dzielnic Londynu, postanowiło witaminy i minerały podawać swoim klientkom dożylnie. To sprawia, że panie odwiedzające gabinety odnowy biologicznej, i nie ma w tym wiele przesady, śmiało można zacząć nazywać pacjentkami.

SPA niczym szpital? Może w angielskim ośrodku nie mówi się wprost o leczeniu klientek, ale widać nic nie stanęło na przeszkodzie, by zamiast maseczek i masażu zaproponować im kroplówkę. EF Medispa w Kensington za podanie witamin i minerałów życzy sobie 225 funtów. Esther Fieldgrass, założycielka gabinetu, twierdzi, że niebawem podawanie kroplówki będzie tak powszechne jak botoks.

Zabieg do Londynu "przywędrował" oczywiście z USA, gdzie jego fanami są m.in. Simon Cowell czy Rihanna. Dożylne witaminowe koktajle przeznaczone są raczej dla ludzi wyczerpanych, np. przyjmujących chemioterapię. Nie trzeba było długo czekać, by użytek zrobiły z niej przepracowane i balujące gwiazdy. Dla nich kroplówka jest najszybszym sposobem na nawodnienie i odżywienie organizmu.

Kroplówki witaminowe podawane w centrach SPA pozwalają na uzupełnienie niedoborów. To szczególnie znaczenie ma wtedy, gdy żyje się szybko, niezdrowo odżywia i pije sporo alkoholu. Wówczas dodają one energii, która zwykle spożytkowana jest na kolejne imprezy i godziny pracy. M.in. z tego powodu podawaniu kroplówek w centrach odnowy biologicznej sprzeciwiają się lekarze.

Czy gabinety SPA to dobre miejsce na podawanie kroplówki? Nad tym, gdzie powinno wykonywać się wybrane zabiegi estetyczny, zastanawialiśmy się TUTAJ. Zapowiada się na ciąg dalszy dyskusji, która być może wpłynie na zacieśnienie współpracy lekarzy z gabinetami odnowy biologicznej.

MM

Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie

Witaminowe kroplówki pojawiają się w ofercie gabinetów odnowy biologicznej

 • Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie
 • Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie
 • Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie
 • Kroplówki w SPA na kaca i przepracowanie
 • Czw., 05-09-2013 pik
  Miałam koleżankę, która po imprezie szła do szpitala na ul Traugutta we Wrocławiu i poddawał się takim zabiegom, kroplówka i po sprawie - zamiast pić mniej, ta wariatka ma na imię Mariola! (może to przeczyta)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 05-09-2013 emmma
  Nie długo całe towarzystwo imprezowe będzie zabierać kroplówki na wieczór żeby dotrwać do rana. A w pracy zamiast małej czarnej szpilę po kablach i jedziemy! Oj, geriatria ma przekichane bo im klienci wymrą przedwcześnie. Ale o co chodzi, przecież to tylko nowa moda i że się czepiam niepotrzebnie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-09-2013 goska ratownik
  Po co przepłacać? Wystarczy iść do apteki i kupić 200ml glukozy. Działa cuda na kaca :)
  Odpowiedz Zgłoś