Koniec ślubów dla pieniędzy?

7 Komentarzy
1 Zdjęcie
Wtorek, 13-04-2010

Koniec ślubów dla pieniędzy?

Środki zgromadzone przed wejściem w związek małżeński powinny być wyłączone z podziału majątku przy rozwodzie, mówi baronowa Deech, jedna z najlepszych brytyjskich adwokatek zajmujących się sprawami rodzinnymi.

W Wielkiej Brytanii śluby dla pieniędzy, zazwyczaj między starszymi, majętnymi mężczyznami a młodymi kobietami, tzw. gold diggers czyli poszukiwaczkami złota, to pewnego rodzaju problem społeczny. Deech mówi, że zdarzają się przypadki, gdzie na koszta sądowe wydaje się więcej, niż warte są zasoby, o które toczy się walka. Jej zdaniem, konieczna jest zmiana na system, który pozwala ocenić bez udziału sądu, kto co dostaje. Dotychczasowe rozwiązanie, które pozwala na sytuacje, kiedy ktoś wchodzi w związek małżeński na krótko, żeby potem otrzymać miliony, buduje niekorzystne wzorce społeczne.

Dominic Grieve, sekretarz ministerstwa sprawiedliwości w rządzie cieni konserwatystów, zamierza przyjrzeć się propozycji baronowe Deech.

Źródło: Times Online

fot. sxc.hu

MWW

 • Wt., 13-04-2010 gość
  Zamierzam przed ślubem zapisać intercyzę- ludzie się zmieniają i teraz mój facet może się wydawać idealny i czuły, ale kto wie, czy mu coś nie odbije za kilka lat? To nie jest już nawet kwestia zaufania- chociaż, tak szczerze, to nie polecam ufania komukolwiek poza sobą.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-04-2010 gość
  ślub nigdy! po pierwsze jest to nieopłacalne 2 za dużo nerwów, ponieważ kobiety są z byt skomplikowane , i z czasem się nudzą, dlatego mi mazanie nie ma sensu psuć sobie życia:-)), ja mam wszystko to co mi jest do życia potrzebne, pieniądze potrafię sam wydać bez pomocy osoby drugiej... nie ma czasu na rodzinę i potem na rozstania i nerwy... jestem kawalerem i nim zostanę ..., tak mi dopomóż Bóg;-))))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-04-2010 gość
  Może to i dobry pomysł, ale lepszym wyjściem jest porostu zapisać intercyzę przed ślubem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-04-2010 gość
  gość (Wtorek, 13-04-2010) napisał:  Zamierzam przed ślubem zapisać intercyzę- ludzie się zmieniają i teraz mój facet może się wydawać idealny i czuły, ale kto wie, czy mu coś nie odbije za kilka lat? To nie jest już nawet kwestia zaufania- chociaż, tak szczerze, to nie polecam ufania komukolwiek poza sobą.


  Niestety masz rację!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-04-2010 gość
  Nie rozumiem przesłania tego artykułu.Albo inaczej, powinna znaleźć się w nim informacja,że nasze prawo rodzinne jest tak skonstruowane,że majątek nabyty przed zawarciem związku małżeńskiego,jest traktowany jako majątek osobisty i nie podlega podziałowi w przypadku ustania wspólności ustawowej.
  W tej kwestii nasze prawo jest bardziej życiowe...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 15-04-2010 gość
  no tak zawsze mozna udawac kochajacego ... zeby pozniej po slubie ktorego droga osoba naprawde kochajaca bardzo chce !!! tym zaslepiamy oczy zakochanaj osobce i pieniazki ida do nas prosto na tacy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 18-04-2010 gość
  Problem? nie ma żadnego. Intercyza .. rozdzielczość majątkowa ..i po problemie ... z czego Wy tutaj problem robicie?
  zastanówcie się z kim chcecie wziąć ślub ... a nie brać ślub bo trzeba ... do bani z takim artykułem
  Odpowiedz Zgłoś