Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Niedziela, 29-09-2013

Czy pracownicy jednego z bostońskich szpitali wytyczą nowy trend w branży fitness? Za oceanem pojawił się właśnie pierwszy klub fitness mający służyć gimnastyce... mózgu.

Na pomysł stworzenia Brain Fit Club w Bostonie wpadli pracownicy szpitala Beth Israel Deaconess Medical Center wierzący w zjawisko neuroplastyczności mózgu, a więc w to, że jego działanie zmienia się pod wpływem pewnych doświadczeń i stymulacji. Owym zmianom służyć mają właśnie zajęcia w klubie fitness.

Brain Fit Club działa podobnie do innych klubów fitness, których członkowie mogą liczyć na pomoc trenera osobistego. Tu przed przygotowaniem programu zajęć taki trener przeprowadza testy poznawcze, mające na celu wskazanie, które rejony mózgu gorzej funkcjonują. Uczestniczy on także w realizacji zajęć, kontroluje postępy i motywuje do wytężonej pracy nad sobą.

Zajęcia służą tu m.in. poprawie pamięci i koncentracji. Inny zestaw ćwiczeń otrzymuje osoba mająca problemy z pamięcią, a inny zmagająca się z zaburzeniami uwagi. Członkowie uczestniczą w zajęciach jogi, medytują, uczą się zachowania równowagi. Pracownicy klubu stosują również różne metody ćwiczeń umysłowych.

W opinii właścicieli klubu i jego członków zajęcia przynoszą efekty. Czy zatem bostońscy specjaliści podzielą się ze swoim sposobem gimnastyki mózgu i specjalizujące się w niej kluby fitness trafią do Europy? Z pewnością byłaby to kusząca alternatywa dla sztampowych zajęć jogi.

Czytaj też: Najlepsze serum nawilżające do twarzy – lekkie kosmetyki na lato

MM

Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie

Na pomysł stworzenia Brain Fit Club w Bostonie wpadli pracownicy szpitala Beth Israel Deaconess Medical Center

 • Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie
 • Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie
 • Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie
 • Klub fitness dla mózgu. Nowość w Bostonie
 • Niedz., 29-09-2013 gnu
  "Nigdy nie jesteśmy tak biedni,
  aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu."

  Pozdrawiamy pomagamy.dbv.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 01-10-2013 gosc
  to jest Biofeedback
  Odpowiedz Zgłoś