Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

26 Komentarzy
6 Zdjęć
Poniedziałek, 08-12-2008

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

Kontynuując przegląd przez architektoniczne propozycje, przedstawiamy dzisiaj projekt 4-gwiazdkowego hotelu Spa. Budynek zaplanowany został na malowniczym Pojezierzu Brodnickim, nad jeziorem Niskie Brodno i jest nowoczesną alternatywą dla nieco folklorystycznych chat Spa powstających na Mazurach.

Prosta i dynamiczna forma o ascetycznym wykończeniu hołduje minimalistycznym tendencjom. Ogromny nacisk położono na wysoką jakość materiałów, które dodatkowo eksponują elegancję i klasę budynku. Białe tynki, szkło i egzotyczne drewno składają się w ascetyczną całość.

Myślą przewodnią było stworzenie optymalnych warunków do wypoczynku w eleganckich wnętrzach, które gwarantują bliskość natury. Dlatego też konstrukcja została w całości podporządkowana otaczającemu krajobrazowi i widokom. Prostokątna bryła podstawy mieści recepcję, restaurację na 90 osób, kompleks Spa z basenem, gabinetami odnowy, sauną i jacuzzi oraz przestronny parking. Widok z gabinetów urozmaica atrium z naturalną zielenią. Natomiast wokół basenu i restauracji znajduje się taras zewnętrzny połączony schodami z mostem znajdującym się na jeziorze. Cześć hotelowa zaplanowana jest w dwóch dwukondygnacyjnych bryłach połączonych kładką i otoczonych tarasami. Do dyspozycji gości jest 40 pokoi o metrażu od 31 m2 do 75 m2, każdy z łazienką i dużym tarasem, z którego rozciąga się widok na jezioro i okolicę. Nie zabrakło również sali kinowej, projekcyjnej i konferencyjnej. Na zielonym dachu znajduje się lądowisko dla helikopterów.

Podstawowe parametry techniczne:
Łączna powierzchnia użytkowa przyziemia: 4 067,4 m2
Całkowita powierzchnia użytkowa: 9 069,3 m2
Kubatura: 36 579,35 m2

Autorka projektu - Ewa Złotopolska jest absolwentką architektury na Politechnice Gdańskiej. 
Zainteresowani proszeni są o kontakt mailowy: ewazloto@wp.pl

Czekamy na kolejne zgłoszenia. E-mail powinien zawierać rzeczowy opis projektu z jasnym zaznaczeniem, że autor ma do niego wszelkie prawa. Tekst należy poprzeć zdjęciami lub wizualizacjami.

Kontakt z redakcją: jestpieknie@luxlux.pl

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

Jest pięknie: Hotel Spa na Pojezierzu Brodnickim

AW

 • Czw., 11-12-2008 gość
  gość (Czwartek, 11-12-2008) napisał:  ładna to jest Pani Ewa ,jej ojciec tez jest architektem.siostra tez.ale cos takiego nad Niskim Brodnem bedzie wyglądało jak pięśc w oku. wogóle sie nie komponuje.a z tego co wiem Niskim Rysiu rynkowski tez bedzie mial jakies centrum urody
  ale żem pojechała ..
  poprawiam zdanie
  *w ogóle
  a z tego co tu w B-cy słyszymy to nad Niskim Ryszard Rynkowski tez jakies SPA kombinuje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 13-12-2008 gość
  wątpie żeby kiedykolwiek powstał w polsce to niemożliwe my jesteśmy jak zawsZE 10000 lat za murzynami .tak samo z ero 2012 budują stadion już 1000 planów zrobionych a budować bedą przez 50 lat.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-02-2009 gość
  Pochodzę z Brodnicy i znam doskonale teren na którym ma być umiejscowione to Spa..........projekt jest świetny a kto pisze, że jest tandetny to moim zdaniem nie zna się na rzeczy, niema poczucia estetyki, dobrego smaku i chyba, żyje jeszcze polska architekturą rodem z lat 80'.
  Rejon umiejscowienia należy do Zielonych Płuc Polski, jest czysto, zadbanie i jeszcze urbanizacja nie zniszczyła krajobrazu Niskiego Brodna. Jest to jedne z lepszych miejsc na tego typu obiekt. Znacznie lepsze niż zasyfione centra większości miast w Polsce. Ponadto miejscowość Brodnica oferuję sporo atrakcji turystycznych. Idealne miejsce np. dla kobiet na weekend aby zregenerować siły, poprawić urodę i samopoczucie nie tylko w samym Spa ale także korzystając z dobrodziejstw samego pojezierza. A krytykować w Polsce każdy potrafi i jak zawsze brakuje obiektywnej oceny. Większość, która wpisuje tu komentarze podejrzewam nawet nigdy niebyła w tym miejscu. A jak ktoś podnieca się Spa na zachodzie to niech sobie tam jeździ w ten cały zgiełk.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 11-03-2010 znajomy z gdańska
  Bardzo ciekawe. Taki projekt mógby być wyzitówką brodnicy. Chyba pozostali komentatorzy trochę zadroszczą
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 28-11-2010 klient spa
  beznadziejne spa, wieje nudą, niezachecajace dla gosci, nie kojarzy sie z pojezierzem, tylko z lotniskiem, a stad daleko do relaksu; pojezeierze brodnickie, to lasy i jeziora, natura, co "to coś" ma z tym wspolnego???
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 28-11-2010 gość
  znajomy z gdańska (Czwartek, 11-03-2010) napisał:  Bardzo ciekawe. Taki projekt mógby być wyzitówką brodnicy. Chyba pozostali komentatorzy trochę zadroszczą


  miejsce oczywiscie siwetne, tlyko projekt nie ma z nim nic wspolnego, architekt malo czuje otoczenie, w jakim stawial budynek, no, ale jak sie jest architektem pracujacym w Polsce , w tak malej miekjscowosci, to gdize sie ma rozwijac? dodatkowo pracuje po znajmosci (ojciec architekt)
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3