HP wraca do gry – tablet HP Slate 2

3 Komentarze
3 Zdjęcia
Piątek, 25-11-2011

Dziś już zapewne nikt nie pamięta pocket pc o wdzięcznej nazwie Jornada, produkowanych ładnych kilka lat temu przez HP. Teraz koncern wraca do gry z tabletem HP Slate 2, który odrobinę przypomina poczciwą Jornadę, ale technologicznie – to już zupełnie inny świat.

Urządzenie przystosowane jest do pracy wielozadaniowej, więc spokojnie znajdzie zastosowanie niemal w każdej branży, w której zdarza się pracować z dala od tradycyjnych biurek. HP Slate 2 jest w pełni mobliny, lekki (0,68 kg) i a możliwości systemu operacyjnego Windows wykorzystuje nie gorzej niż komputer stacjonarny. Ekran multitouch ma przekątną 22,6 cm (8,9 cala), a dane można wprowadzać palcem lub rysikiem po klawiaturze ekranowej.

Zastosowany procesor Intel Atom Z670 z technologią mSATA SSM to dwie korzyści w jednym - przyspiesza uruchamianie urządzenia i wydłuża czas pracy akumulatora nawet do 6 godzin. Nad bezpieczeństwem danych czuwa natomiast wbudowany układ zabezpieczający TPM z modułem Security for HP ProtectTools. Ochronę przed kradzieżą danych ułatwia obsługa przez BIOS oprogramowania Computrace Pro.

Łatwe sterowanie połączeniami bezprzewodowymi (w tym Wi-Fi), przewodowymi (sieć LAN), Bluetooth oraz opcjonalnie wbudowanym modułem 3G Mobile Broadband i zapewnia wygodny dostęp do Internetu i intranetu z wielu miejsc na całym świecie umożliwia HP Connection Manager.

HP Slate 2 wyposażono w umieszczoną z przodu kamera internetowa VGA, aparat cyfrowy o rozdzielczości 3 megapikseli, technologię SRS Premium Sound, gniazdo na kartę SD, natomiast stacja dokowania HP Slate Dock umożliwia połączenie z urządzeniem przez 2 porty USB 2.0 i port HDMI. Opcjonalnie zaopatrzyć się można w klawiaturę HP Slate Bluetooth Keyboard i futerał mieszczący tablet wraz z akcesoriami.

Cena: 2 399 zł (w najtańszej wersji). W Polsce tablet HP Slate 2 do kupienia będzie od grudnia 2011.

www.hp.com/personal

AG

 • Pt., 25-11-2011 Gość
  Hah, Jornada to był hicior. Od niej chyba wszystko się zaczęło!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 25-11-2011 Gość
  Niezły bajer...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 Gość
  W standardzie bez klawiatury. Sprowadzenie jej zajmuje 2 miesiące.
  Odpowiedz Zgłoś