Hoopnotica - nowy trend w fitnessie

3 Komentarze
8 Zdjęć
Czwartek, 07-03-2013

Dobry trening  musi przynosić liczne korzyści – pomagać sylwetce, kondycji i samopoczuciu. Powodzenie nowych form zależy też od tego, czy połączone są one z elementami zabawy. Wówczas zainteresowanie nimi wzrasta błyskawicznie. Dodatkowym plusem jest możliwość wykonywanie ćwiczeń przez kobiety w ciąży. Najnowsza w tym gronie jest hoopnotica, zalecana zarówno kobietom chcącym wyszczuplić talię, jak i spodziewającym się dziecka.

Ćwiczenia z kołem hula hop pomagają zadbać o wąską talię. Samo kręcenie kołem nie jest aż tak męczące, ale już w połączeniu z tańcem – owszem. Owo połączenie jest właśnie kwintesencją treningów hoopnotica, szczególnie popularnych w Hollywood i Nowym Jorku. Ćwiczenia nie tylko modelują sylwetkę (głównie mięśnie brzucha i pośladków), ale także poprawiają kondycję. Zabawa, jakiej dostarczają treningi, sprawia, że są one zalecane także kobietom ciężarnym.

Hoopnotica, która wzmacnia mięśnie rdzenia, jest sposobem na gimnastykę nóg, ramion i klatki piersiowej. Dzięki temu jest również formą przygotowania się do porodu. Za oceanem wybrane szkoły zajęcia z kołem hula hop w roli głównej organizują właśnie dla kobiet w ciąży. Dla uczestniczek kursu są one bezpieczne, a także bardziej energetyczne od jogi. Ćwiczenia  równie korzystne są po porodzie, podczas pracy nad powrotem do dawnej sylwetki.

Kręcenie hula hop, by odzyskać figurę sprzed ciąży, coraz modniejsze jest także w Polsce. By osiągnąć efekt, na ćwiczenia należy poświęcić 30 minut dziennie. 15 minut kołem kręci się w jedną stronę, 15 minut w drugą. Do treningów potrzebne jest jednak koło profesjonalne, pochodzące ze sklepów sportowych. Hula hop z marketu pozbawione jest kulek masujących, bez których ćwiczenia stają się niemal bezowocne.

Treningi hoopnotica pomagają kobietom, które na czas ciąży nie chcą rezygnować z aktywności fizycznej. Najlepiej wykonywać je pod okiem doświadczonego trenera i za zgodą lekarza pierwszego kontaktu.

MM

Hoopnotica - nowy trend w fitnessie

Hoopnotica jest zalecana kobietom w ciąży

 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Hoopnotica - nowy trend w fitnessie
 • Pt., 08-03-2013 Gość
  profesjonalne kólka hula hoop nie mają "kulek masujących".. wypustki mają koła z allegro i nie trzeba daleko szukać, aby odkryć, że wszyscy są przez nie tylko posiniaczeni..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-03-2013 Tenerifa
  Wiekszych bzdur dawno nie czytalam. Trenuje HH od paru ladnych juz lat, robie akrobacje, wspolprowadze zajecia, biore udzial w roznych pokazach i festiwalach. I przerazilam sie ignorancja autora powyzszego tekstu.
  HH z wypustkami to badziew sprzedawany wlasnie w marketach typu Tesco. Bardzo szkodzi, talii nie wyrabia, a za to potrafi niezle pokiereszowac narzady wewnetrzne, mordujac przy tym nerki. Krolestwo tej, ktora wytrzyma codziennie pol godziny codziennie, wtewtek k wtewewte i tak do obledu. Nie, to NIE JEST OWA SLYNNA HOOPNOTICA! Prawde piszac, pierwsze slysze o Hoopnotice. W tym kontekscie. A wiec autorko: Hoopnotica to jest takze Festiwal HH w Londynie. Bedzie w maju w Mile End, zapraszam serdecznie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 28-03-2013 Gość
  Odpowiedz Zgłoś