Hollywood stawia na młode, nieznane talenty

6 Komentarzy
1 Zdjęcie
Niedziela, 22-11-2009

Hollywood stawia na młode, nieznane talenty

Jak podaje agencja Reuters, Hollywood odniosło ostatnio zadziwiający sukces zatrudniając do takich filmów jak „Kac Vegas” czy „District 9”, mniej znanych aktorów. Wiadomo, zatrudnianie wielkich gwiazd filmowych wiąże się z wysokimi kosztami, a w dobie kryzysu trzeba oszczędzać na wszystkim, na czym się da.

Wymienione produkcje z mało znaną obsadą przyniosły zadziwiająco wysokie zyski: „Kac Vegas” zarobił 459 milionów dolarów, a „District 9” - 200 milionów dolarów. Taka sytuacja pokazuje, że aby zwabić fanów kina, należy postawić nacisk na dobrą, pomysłową fabułę, a nie koniecznie na znane twarze.

Chodzi o to, żeby filmy nie były napędzane tylko popularnymi gwiazdami. Informatorzy Hollywood mówią, że aktualnym problemem aktorów z górnej półki jest niemożność żądania pensji większej niż 15 milionów dolarów. W ostatnich latach Hollywood musiało odmawiać sprzedaży DVD i zmniejszyć ilość licencjonowanych umów z sieciami telewizyjnymi, z powodu recesji, konkurencji gier video oraz sieci.

Cała ta sytuacja pokazuje, że warto czasem obejrzeć film dla filmu a nie dla znanego aktora, który występuje w jednym sezonie jeszcze w 3 innych filmach. Warto dać szansę nieznanemu i na pewno utalentowanemu pokoleniu młodych aktorów, którzy mają spore szanse zabłysnąć kiedyś na czerwonym dywanie.

Źródło: Reuters

ML

 • Niedz., 22-11-2009 gość
  i co w tym luksusowego?????????
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-11-2009 gość
  właśnie?? co w tym luksusowego??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-11-2009 gość
  akurat "District 9" ma niewiele wspólnego z hollywood.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-11-2009 gość
  ze niby jaki tytul ma ten film w polsce?? Kacvegas?? w oryginale "the hangover" czyli po prostu "kac".... w pierwszym momencie nie wiadomo jak to shit'owe tlumaczenie czytac...

  film byl genialny...dawno sie tak nie usmialam.. a aktorzy faktycznie raczej nieznani, pomijajac tego lalusia w niebieskiej koszuli, boksera Tysona, ktory ma tam krotka wstawke..

  polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 23-11-2009 gość
  ubustwiam ten film <3 genialny !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 23-11-2009 gość
  ubustwiam
  gość (Poniedziałek, 23-11-2009) napisał:  ubustwiam ten film <3 genialny !


  ubóstwiam *
  Odpowiedz Zgłoś