Genewa – źródło luksusowych olejków eterycznych

-1 Komentarz
12 Zdjęć
Piątek, 23-11-2012

Z miłości do pięknych zapachów można stworzyć niejeden dobry biznes: perfumerię, mydlarnię, sieć sklepów z ekologicznymi kosmetykami. Owocem takiej fascynacji jest także Maison Emmanuel Levain – luksusowy dom perfum powstały w Genewie. Poza liniami perfum specjalizuje się w zapachowych świecach, świecach do masażu i balsamach do ciała. Ze szwajcarskiego miasta z oryginalnymi olejkami eterycznymi dotarł do Paryża.

Zmysłowość, elegancja, dbałość o dobre samopoczucie – te hasła jak mantra przewijają się w artykułach (jak choćby we francuskim „Vogue'u”) o marce stworzonej przez urodzonego w Genewie Emmanuela Levaina. Obecnie mieszka on w Paryżu, gdzie rozwija swoją zapachową działalność. Wszystkie świece zapachowe, stanowiące niezwykle eleganckie przedmioty dekoracyjne, wykonywane są ręcznie.

W sklepach do wyboru są m.in. świece bursztynowe, figowe, brzoskwiniowe czy o zapachu zielonej herbaty. W zależności od potrzeb, działają relaksująco, uspokajająco, pobudzająco, energetyzująco. W dekoracyjnych zestawach dostępne są też świece o zapachu pomarańczy i cynamonu, kandyzowanych owoców lub piernika, idealne np. na świąteczny prezent. Świece do masażu powstają z kolei z olejku kokosowego, masła czekoladowego oraz wosku sojowego.

Zapachowe świecie i luksusowe perfumy całe grono fanów mają także w Polsce. Niestety, Emmanuel Levain nie dotarł jeszcze nad Wisłę. Jest za to dostępny w Londynie, przy West Halkin Street w dzielnicy Belgravia, a także w niemieckim mieście Saarlouis.

www.emmanuel-levain.com

MM