Faceci ratują dzieci! – pokaż swoją siłę!

8 Komentarzy
5 Zdjęć
Wtorek, 06-12-2011

„Faceci ratują dzieci” – pod takim hasłem znani panowie i UNICEF zbierają pieniądze na projekt szczepień w Sierra Leone, jednym z najbiedniejszych krajów świata. Potrzebne są szczepionki przeciw gruźlicy i polio dla ponad 250 tysięcy dzieci oraz przeciwko tężcowi dla 800 tysięcy kobiet w ciąży. Szczepionki, strzykawki i lodówki do ich przechowywania pomagają zdobyć między innymi Przemysław Saleta, Sebastian Karpiel-Bułecka, Łukasz Nowicki. Prawdziwi faceci, którzy nie wstydzą się pomagać.

„Chcemy nawiązać do tradycji silnych, dzielnych mężczyzn, którzy zawsze ratują słabszych z opresji i pomagają. Chcemy zerwać ze stereotypem, że pomaganie jest domeną kobiet. Uważamy, że każdy facet  może i powinien pomagać, bo to właśnie leży w jego silnej naturze.” - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

UNICEF od lat dostarcza szczepionki do Sierra Leone. Dostęp do rutynowych szczepień znacznie się tam poprawił w ostatnich latach, ale wciąż jest niewystarczający. Zaledwie 39 procent dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia otrzymuje komplet niezbędnych szczepień. Co piąte dziecko nie ma tam szansy dożyć piątych urodzin.

Każdy wpłacający darowiznę wspiera program szczepień i może wystąpić w filmie z Łukaszem Nowickim i Sebastianem Karpiel Bułecką. Po dokonaniu wpłaty na rzecz kampanii UNICEF można umieścić nagrane przez siebie wideo w specjalnie przygotowanym filmie i pokazać je znajomym.

74 zł to 180 szczepionek przeciwko polio.
123 zł to 650 szczepionek przeciwko tężcowi.
188 zł to 600 szczepionek przeciwko gruźlicy.

Pokaż swoją siłę! Dołącz do akcji!

http://faceciratujadzieci.pl/

AW

 • Wt., 06-12-2011 Gość
  i tak duzo z tych pieniedzy trafi do grabiezcow w Afryce
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-12-2011 zonk
  chłopaki jestem z Wami
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-12-2011 Gość
  Szczepionki? Powinny zawierać tylko szczepy tych bakterii czy tam wirósów .A po co do nich dodają rtęć, która jest stucizną? Za dużo ludzi jest tak? Biedaki mają zdychać?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-12-2011 LUKSUSOWE DOMY GWIAZD
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-12-2011 Gość
  gdzieś kiedyś słyszałam...chyba Martyna Wojciechowska pisała o tym jak pomoc w tych krajach wpływa do potrzebujących...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 06-12-2011 Gość
  Akurat unicef warto wspierać
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 07-12-2011 pablo
  "Prawdziwi faceci, którzy nie wstydzą się pomagać."....przecież to jest dla nich promocja, nic nie wiedzą co się tak na prawdę dzieje w Afryce
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 28-02-2012 Gość
  warto! super
  Odpowiedz Zgłoś