Eko trend na eko „wyrzucanie”

1 Komentarz
2 Zdjęcia
Sobota, 11-02-2012

Masz w domu zużyty toner do drukarki, stary komputer, popsuty monitor, telefon komórkowy, albo stertę makulatury?  Jeżeli ekologia jest Ci bliska, to koniecznie przeczytaj jak pozbyć się takich odpadów nie szkodząc środowisku. Przedstawiamy modny trend na mądre i ekologiczne „wyrzucanie”.

Portal www.ekobrokers.pl to nowoczesna platforma internetowa, za pośrednictwem której każdy posiadacz i wytwórca odpadu może w łatwy i szybki sposób znaleźć najlepszą na rynku ofertę jego zagospodarowania lub unieszkodliwienia. Wystarczy wejść na stronę internetową www.ekobrokers.pl i wskazać rodzaj śmieci, których chcemy się pozbyć, a następnie poczekać na oferty firm branży utylizacyjnej.

"Projektując naszą platformę, myśleliśmy nie tylko o dużych przedsiębiorstwach, ale przede wszystkim o optymalnym w swojej funkcjonalności narzędziu pracy dla przeciętnego Kowalskiego, który - prowadząc na przykład warsztat samochodowy - musi znaleźć firmę, która odbierze od niego zużyty olej, filtry lub opony. Dziś wystarczy wejść na portal, zgłosić odpady, a następnie wybrać najkorzystniejszą ofertę firm zajmujących się zagospodarowaniem danego typu odpadu" – mówi Michał Mystkowski, prezes spółki
Eko-Brokers, właściciela portalu.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o odpadach, każdy wytwórca odpadów musi prowadzić ich ewidencję oraz złożyć do 15 marca zbiorcze zestawienie danych o odpadach w swoim urzędzie marszałkowskim. "Obowiązek ten dotyczy większości działalności gospodarczych. Zadbać o produkowane przez siebie odpady musi właściciel sklepu spożywczego czy gabinetu dentystycznego, a niedopełnienie tego obowiązku grozi karą w wysokości 10 000 złotych. Portal ekobrokers.pl ułatwi takim podmiotom skuteczną współpracę ze sprawdzonymi i odpowiedzialnymi firmami utylizacyjnymi" - przypomina Mystkowski.

AWP

  • Sob., 11-02-2012 Gość
    niby fajne, ale jak słyszę, że znowu coś zagrożone jest karą grzywny to mnie k*(^%$ skręca - jakby te wszystkie opłaty obowiązkowe i ew. karne zebrać razem to zostaniesz bez grosza przy przysłowiowej pupie.
    Odpowiedz Zgłoś