Dzieci w samolocie? Wstęp wzbroniony!

101 Komentarzy
10 Zdjęć
Piątek, 10-08-2012

Podróżowanie na krótkich czy długich dystansach bywa czasem uciążliwe. Z różnych przyczyn: warunków, obsługi, pogody, samopoczucia, współtowarzyszy wycieczki... Na pewno spotkaliście się z sytuacją, w której to dzieci były głównym źródłem zakłócającym spokój i ciszę. Mimo, że to tylko niewinne pociechy, podróż w towarzystwie zwłaszcza tych  nadpobudliwych lub niegrzecznych, może doprowadzić do rozstroju nerwowego.

Brytyjczycy mają dość niesfornych dzieci w samolocie. W ankiecie przeprowadzonej na stronie tripadvisor.com, 37 proc. osób zadeklarowało, że jest w stanie zapłacić więcej za bilet, jeśli na pokładzie nie będzie dzieci. Dzieci nie powinny podróżować pierwszą klasą - to opinia 34 proc. Brytyjczyków. Największym utrapieniem jest natomiast kopanie w tył siedzenia (20 proc.).

Obecność źle zachowujących się dzieci to jedna z częstszych skarg pasażerów na całym świecie. Niektóre linie lotnicze już podjęły co do tego odpowiednie kroki. Malaysia Airlines zakazały podróżowania z dziećmi na górnych pokładach samolotów A380 latających między Londynem i Kuala Lumpur oraz między Sydney i Kuala Lumpur. Maluchy nie mogą latać też w klasach biznesowych. AirAsia X, długodystansowy przewoźnik z siedzibą w Malezji, ogłosiła niedawno plany wprowadzenia ograniczeń dla dzieci.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy dzieciom powinno się zupełnie zabronić wchodzenia na pokład samolotu czy może wyodrębnić strefy, w których będą mogły podróżować? A może u nas nie ma tego problemu?

EM

 • Czw., 09-08-2012 Gość
  gość (Czw., 09-08-2012) napisał:

  ja to popieram tak samo jak wydzielenie w restauracjach specjalnych kącików dla rodziców z dziećmi jak najdalej od innych osób,a najlepiej w ogóle nie wpuszczanie ich do środka :] nieraz byłam świadkiem jak dzieci biegły uprzykrzając ludziom spotkania i spożywanie posiłków,nie mówiąc już tym,że niektóre mamusie są tak mądre inaczej i przewijają dziecko przy stoliku  albo wywalaja obwisle cyce na wierzch az sie niedobrze przy jedzeniu robi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 JESTEM ZA
  Gregor83 (Czw., 09-08-2012) napisał:

  a moze zabronmy także latania starszym osobom i inwalidom. a najlepiej przewoźmy dzieci w takich klatkach jak psy i kty bedize spokój.

  prawda jest taka ze to tylko i wylacznie wina rodziców że dziecko zachowuje się tak a nie inaczej. z każdym dzieckiem można w odpowiedni sposób porozmawiać. pozdrawiam

  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 mama 6letniej Mai
  wprowadzenie zakazu jest głupie. ale z jednym się zgodzę, za maluszki odpowiadają rodzice...dyscyplinę da się pogodzić z miłością i nie wyobrażam sobie,żeby moja córka kopała, wrzeszczała w miejscu publicznym...wszystko jest kwestią wychowania. Pozdrawiam Mądrych Rodziców :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  mezo (Czw., 09-08-2012) napisał:

  w kaganiec i na smyczy albo w klatce jako bagaz i spokoj


  przykro mi, że masz takie doświadczenia z dzieciństwa...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  bardzo dobrze. chociaz w mniejszych samolotach ronica w halasie miedzy 1 i 2 klasa to cienka zaslonka. ale ciekawe jakby dorosly darl sie przez 1 godz. lotu na caly regulator. zaraz byloby przymusowe ladowanie awarynjne!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  gdyby za dzieci do 2 roku zycia trzeba bylo bilet placic to by sie mamuski zastanowily 2 razy, czy moze dziecko jest gotowe na taka podroz. a tak biora malca niczym druga torebke bo przeciez nic to nie kosztuje i dziecko sie meczy i placze ze strachu, takiemu przeciez nie wytlumaczysz ze to tylko halas
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Heh mama
  Gregor83 (Czw., 09-08-2012) napisał:

  a moze zabronmy także latania starszym osobom i inwalidom. a najlepiej przewoźmy dzieci w takich klatkach jak psy i kty bedize spokój.

  prawda jest taka ze to tylko i wylacznie wina rodziców że dziecko zachowuje się tak a nie inaczej. z każdym dzieckiem można w odpowiedni sposób porozmawiać. pozdrawiam  Aha, a jak ty niby rozmawiasz z rocznym dzieckiem?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 Gość
  I całe szczęście, bo bachory sa koszmarne! Razem ze swoimi chamami-rodzicami.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 pat
  zalóżmy ze rodzina jest podzielona i rodzice mieszkają osobno i latają między jednym a drugim z dzieckiem i co? lepiej zeby sie nie widywali bo dziecko ma zakaz latania? To lepiej zeby zamiast leciec 2,5h jechalo 24h autokarem?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2012 ona
  To dzieciaki Brytyjczyków są strasznie głośne i robią wiele hałasu !!!!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 5 6 7 8 9