Drogie zabawki rosyjskiego oligarchy...

1 Komentarz
12 Zdjęć
Wtorek, 19-06-2012

Alisher Usmanov to teraz jeden z najbogatszych ludzi w Rosji. Jest założycielem i największym akcjonariuszem przedsiębiorstwa Metalloinvest (największy producent rudy żelaza w kraju), posiada udziały w rosyjskich firm telekomunikacyjnych i internetowych, a także w angielskiej drużynie piłkarskiej Arsenal. Wzbogacił się także na akcjach Facebooka oraz zainwestował w kilka firm z Doliny Krzemowej. Według miesięcznika Forbes, jego majątek jest szacowany na około 18,1 miliardów dolarów.

Z takim zapleczem finansowym stać go bez wysiłku nawet na największe ekstrawagancje, ale i dobroczynne gesty. Usmanov jest m.in. właścicielem wiktoriańskiej willi w Londynie, którą nabył za 77 milionów dolarów. Mieszka obok Annie Lenox, Jude'a Law i Georga Michaela. W okolicy buduje właśnie ogromny kompleks składający się ze spa, basenów i łaźni, stylem nawiązujący do pradawnych, rzymskich klimatów. Do jednych z jego bardziej spektakularnych nieruchomości należy też willa Tudorów pochodząca z 1524 roku. Dla swojej matki kupił luksusowy jacht za 100 milionów dolarów. Poprzedni wart był prawie 300. Lata samolotem Airbus A340 za około 500 milionów, który jest największym prywatnym odrzutowcem w Rosji, i prawdopodobnie w całej Europie. W 2007 roku wykupił wszystkie dzieła sztuki na aukcji w Sotheby's, płacąc za nie 35 miliony dolarów. Kolekcję można oglądać w jednym z rosyjskich zamków. Inwestuje w media. Jest właścicielem jednej z ogólnokrajowych gazet biznesowych (nakład ponad 130 tys. egzemplarzy). Prywatnie  przyjaźni się z Władimirem Putinem. Za prawie 10 milionów dolarów kupił kreskówki dla dzieci w Rosji i przekazał je telewizji publicznej. Jego fundacja charytatywna zajmująca się sportem, wspiera organizacje Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2018 roku.

EM

  • Wt., 19-06-2012 Gość
    co Wam odbiło za tą Rosyjską mafią!!!!!!!!!!!! piszecie o nich jak o Robin Hoodach a to są oszuści z krwią na rękach!!!!!
    Odpowiedz Zgłoś