W przypadku nieruchomości powiedzenie "nawarzyć sobie piwa" nie musi oznaczać niczego karygodnego. Wręcz przeciwnie - dla miłośników złotego trunku to same przyjemności. Większość z nich nie pogardziłaby w końcu domem z własnym mikrobrowarem.
425 tys. funtów - tyle kosztuje najtańszy dom dla miłośników piwa wyróżniony przez "The Telegraph". Biorąc pod uwagę, że to ponad 2,12 mln złotych, nieruchomość z mikrobrowarem nie należy do najtańszych przyjemności. Zwłaszcza, że zwykle jest ona domem zabytkowym, który przed zamieszkaniem w nim należy wyremontować.
Domy wyposażone w mikrobrowar przeznaczone są dla pasjonatów. Wciąż częściej słyszy się o nieruchomościach z własnymi winnicami, ale wystarczy lepiej rozejrzeć się, by dostrzec, że równie imponujące są przydomowe warzelnie. Piwo własnej produkcji, tak samo jak i wino, podać można gościom lub nawet wykorzystać komercyjnie.
Nieruchomości z warzelnią, podobnie jak wszelkie inne uchodzące za luksusowe, wyposażone są w baseny, korty tenisowe, ogrody i kilka sypialni. Od większości domów różni je jednak data powstania. Warzelnie istnieją głównie w tych, które zbudowano nie dziesiątki, a często setki lat temu.
Czy domy z własnym browarem okażą się nową modą? Według danych Kampanii na rzecz Prawdziwego Ale liczba browarów w latach 2002-2012 podwoiła się, przy czym w ostatnim roku tego okresu powstało ich aż 158.
MM