Dom Pottera na sprzedaż za 950 tys. funtów

4 Komentarze
14 Zdjęć
Wtorek, 11-09-2012

Blisko milion funtów kosztuje dom narodzin fikcyjnego bohatera, Harry'ego Pottera, wystawiony właśnie na sprzedaż. XIV-wieczny budynek znajduje się w wiosce Lavenham. Pojawił się w filmie „Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I”, jako miejsce narodzin Harry'ego oraz ostatniej walki jego rodziców z Lordem Voldemortem.

Obecni właściciele zajmują posiadłość od ponad 20 lat. Dom po raz pierwszy ujrzeli podczas wycieczki do Lavenham, na ich szczęście po kilku miesiącach został wystawiony na sprzedaż. Na terenie posiadłości odnaleźli m.in. średniowieczne dekoracje. Sam budynek według historyków w 1498 roku miał gościć króla Anglii Henryka VII.

Dom funkcjonuje jako niewielki pensjonat typu B&B. Składa się z trzech podwójnych sypialni, dwóch łazienek, pokoju na poddaszu, salonu, jadalni, kuchni, pralni oraz przedpokoju. W dodatkowym skrzydle można znaleźć m.in. czytelnię, salonik, łazienkę i dwie sypialnie.

XIV-wieczny budynek, który posłużył do stworzenia fikcyjnej Doliny Godryka, kosztuje 950 tys. funtów, czyli niemal 4,9 mln złotych.

Więcej informacji TU

MM

 • Wt., 11-09-2012 gosc
  Gdybym miała tyle kasy, to bym kupiła, uwielbiam Harry'ego Pottera!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-09-2012 Real
  Zycze im szczescia !! oczywiscie jestem cyniczny jak kazdy Polak.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 22-02-2013 anila
  no to czekam tylko na następną dużą kumulację lotka i marzę o tym domku :) ma piękne okna, chociaż parę rzeczy bym tam zmieniła (wywalić skórzany fotel i to "coś" na schodach!)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 29-08-2013 Gość
  Wygląda jakby miał się za chwilę zawalić...
  Odpowiedz Zgłoś