Dom mody Valentino sprzedany

3 Komentarze
8 Zdjęć
Niedziela, 26-08-2012

Od siedmiu lat właścicielem Valentino Fashion Group był brytyjski fundusz inwestycyjny Permira. W lipcu doszło do transakcji, na mocy której nowym nabywcą jest jeden z katarskich inwestorów. Podobno jest to emir Kataru. Razem z rodziną królewską i spółką Qatar Investment Authority kontrolują już m.in. luksusowy dom towarowy Harrods. Informacja nie została jednak oficjalnie potwierdzona. Nie ujawniono na razie sumy, za jaką włoska marka przeszła w ręce Katarczyków.

Valentino to kultowa marka założona w 1959 roku w Rzymie. Jego twórcą była chodząca legenda: guru europejskiej mody i bywalec salonów Valentino Garavani. Pierwszą kolekcję ujawniono światu w 1962 roku. Pokaz odbył się we Florencji i od razu ogłoszono, że jest sukcesem. W 1963 roku Valentino zaczął współpracę z Giancarlo Giammettim. Razem stworzyli modowe imperium. Dziś za wizerunek firmy i linię rozwoju odpowiadają Maria Grazii Chiuri i Pierpaolo Piccioli.

W ubiegłym roku przychody Valentino wyniosły ponad 300 mln euro. W porównaniu do wyniku sprzed zaledwie dwóch lat był to 300-procentowy wzrost.

EM

 • Niedz., 26-08-2012 Laura
  DLaczego?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-08-2012 Gość
  Tak sie sklada, ze informacja zostala oficjalnie potwierdzona, ze dom mody Valentino trafil w rece Katarczykow. Podano rowniez sume za jaka zostal sprzedany, wiec nie rozumiem dlaczego redaktorzy luxlux sa tak niedoinformowani.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-08-2012 kropelka
  KATARczycy mają dobrego nosa do handlu . modą.
  Odpowiedz Zgłoś