Dobry design: przedmioty z ideologią

2 Komentarze
5 Zdjęć
Czwartek, 08-03-2012

Droog Design to holenderska grupa projektantów działająca od 1993 roku. Ich znakiem firmowym jest dizajn zaangażowany, czerpiący z filozofii 'do it yourself', ekologii i bazujący na recyklingu. Wiele z ich realizacji zyskało już miano kultowych . Oto pięć flagowych projektów Droog, które warto wziąć pod uwagę przy urządzaniu lu modernizacji wnętrza.

Chest of drawers
Ta oryginalna komoda powstała z szuflad, umieszczonych w nowych obudowach i połączonych taśmą. Jest to mebel z przekazem. Jego autor, Tejo Remy, chciał swoim projektem wyrazić krytykę konsumpcjonizmu. Komoda dostępna jest w kilku rozmiarach i wersjach.

Rag chair
Fotel składa się m.in. z koszul, chust, bluzek, sukienek scalonych metalowymi pasami. Aby powstał, wykorzystano piętnaście worków z niepotrzebną odzieżą. Do każdego egzemplarza używa się innych ubrań, dlatego nie ma obawy, że model się powtórzy. 

85 lamps
Kultowy żyrandol składający się z 85. żarówek i kabli, to przykład ergonomicznego podejścia do projektowania. Użyto tu bowiem tylko niezbędnych elementów. Powstał w 1993 roku i od tej pory jest jednym ze znaków rozpoznawczych Droog Design. Żyrandol ma klasyczny wygląd, ale mimo tego pasuje do nowocześnie zaaranżowanych wnętrz.

Ms. Teaspoon
Kolejny przykład na to, że proste rozwiązania potrafią być czasem najbardziej zaskakujące. Naszyjnik wykonany z łyżeczki, kupionej podczas wyprzedaży likwidowanego sklepu. Zawieszona na rzemyku została pozbawiona swojej pierwotnego zastosowania i zyskała nową, ozdobną funkcję.

Dusk/dawn mirror
Projekt japońskiej dizajnerki Minale-Maeda. Teraz możesz mieć świt lub zmierzch na zawołanie i to we własnym mieszkaniu. Wystarczy tylko powiesić lustro, a potem – w zależności od nastroju – obrócić je w odpowiednią stronę.

Ceny:
Chest of drawers, cena: indywidualnie uzgadniana
85 lamps, cena: 10 878,90 zł, do kupienia tu.
Rag chair, cena: indywidualnie uzgadniana
Ms. Teaspoon, cena: 59,50 Euro
Dusk/dawn mirror: cena: indywidualnie uzgadniana

Sklep w Amsterdamie: Staalstraat 7b, 1011 JJ Amsterdam

Sklep internetowy
http://www.droog.com/

EM

  • Czw., 08-03-2012 Gość
    U nas nie docenią, nawet bogaci wolą pantony, bo znajomi sie poznają ;)
    Odpowiedz Zgłoś
  • Sob., 10-03-2012 Gość
    krytyka konsumpcjonizmu, ale żyrandol z 85 żarówek? boże, widzisz i nie grzmisz..
    Odpowiedz Zgłoś