Dobry design: modułowy dom przy Nowo Mesto

1 Komentarz
12 Zdjęć
Wtorek, 04-12-2012

Na terenie Słowenii, niedaleko granicy z Chorwacją, znajduje się drewniany dom modułowy MJ House, który może być stawiany za wzór jako oaza spokoju. Zbudowano go na krawędzi lasu z widokiem na Nowo Mesto.

W budowie domu modułowego głównym materiałem było drewno, które ułatwiło wtopienie się nieruchomości w krajobraz. Elewacja wykonana została z drewna modrzewiowego. Beton zastosowano natomiast w budowie garażu, umieszczonego w zboczu i wyposażonego w wiatę. Znajduje się on poniżej poziomu domu tak, by lokatorom nie zasłaniał widoku.

Celem architektów było stworzenie domu przestronnego, jasnego i przytulnego, stąd nie tylko wszechobecne drewno, ale i określony kształt dachu, wpuszczającego promienie porannego słońca do pokoju dziennego i łazienki. Otoczenie bujnej zieleni i szklana witryna budują u mieszkańców poczucie wolności, potrzebne w odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy.

Inspirację Skandynawią w przypadku tego domu odzwierciedla nie tylko modułowa technologia, ale także znajdujące się we wnętrzu białe meble, które dodatkowo czynią dom bardziej przestronnym. Do poszczególnych pokojów wchodzi się z salonu, architekci zrezygnowali z wyraźnie wydzielonego korytarza.

MJ House łączący drewniany dom i osobno postawiony garaż ma 247 mkw, jest posiadłością doskonałą zarówno na weekendowe wypady, jak i zamieszkanie na stałe.

MM

  • Wt., 04-12-2012 jartooo
    nie ma to tamto, ładny domek, ale pewnie za ten design trza sporo zapłacić
    Odpowiedz Zgłoś